Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Weingut Hauck Grauer Burgunder Spätlese QmP 2022

Kód: 300005-2022 EAN:
Skladem
299,00 Kč

Klasický suchý pozdní sběr. Bohaté v buketu i na patře, krémové, plné, ovocné. Vůně zralých žlutých jablek, hrušek, vlašských ořechů a lehké minerality. Na patře je kulaté, zcela suché, s lehkou tříslovinnou strukturou a velmi decentní kyselinkou. A opět spousta ovoce v dlouhém závěru.

Ideální teplota ke konzumaci: 10-12 °C

Optimální doba zrání: do roku 2027
Výrobce Weingut Hauck
Země původu Německo
Vinařský region Rheinhessen
Poloha Bermersheimer Hildegardisberg
Půda vápenec
Obsah cukru suché

Weingut Hauck Grauer Burgunder Spätlese QmP 2022


Vinifikace

Sklizeň probíhá začátkem října. Po ručním sběru se sklizené hrozny co nejrychleji přepraví do vinařství, kde se odzrní, pomelou a před šetrným lisováním ponechají 24 hodin naležet. Tímto způsobem se podaří ze slupek hroznů získat spoustu aromatických látek a jemných tříslovin. Po vylisování se mošt odkalí sedimentací. Fermentace probíhá převážně v nerezových tancích a v malé míře v nevypálených, tj. neutrálních 500litrových dubových sudech, kde se Pinot Gris nechává následně několik měsíců v klidu zrát, aby získal svůj krémový a klidný charakter.

Obecní informace

Vinice vinařství Hauck se nacházejí v německé oblasti Rheinhessen. Rozprostírají se na svazích kopců kolem obcí Bermersheim vor der Höhe, Alzey, Albig a Ensheim. Jejich nejlepšími polohami jsou Bermersheimer Klosterberg a Ensheimer Kachelberg. Půda je zde především vápenitého charakteru a její vlastnosti se odráží i ve víně. Réva je vedena klasickým rýnsko-hessenským způsobem a její průměrné stáří je 35 let. Ryzlink je co do množství nejvýznamnější odrůdou vinařství. Kromě něj však pěstují ještě mnoho dalších druhů révy jako; Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Merlot, Portugal, Müller-Thurgau, Svatovavřinecké, Rulandské šedé, Auxerrois a Rulandské modré.


Parametry vína


Výrobce Weingut Hauck
Země původu Německo
Vinařský region Rheinhessen
Poloha Bermersheimer Hildegardisberg
Půda vápenec
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Grauburgunder
Řada -
Ročník 2022
Styl suché, ovocné, svěží, elegantní, minerální
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2027

Podobné produkty