Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Fink Riesling Wetterkreuz Kremstal DAC 2022

Kód: 200031-2022 EAN:
Skladem
279,00 Kč

Víno světlé zeleno-žluté barvy. Jemné vrstevnaté aroma zralé broskve, žlutých peckovin, mučenky a bílých květů. V ústech je velmi lahodné a svěží, všechny složky dobře provázané. Dotek minerality s vůní žlutého ovoce a jemně sladkým extraktem na patře. Závěr je čistý a minerální.

Optimální doba zrání: do roku 2026

Ideální teplota ke konzumaci: 8-10 °C
Výrobce Weinhof Ernst Fink
Země původu Rakousko
Vinařský region Kremstal
Poloha Wetterkreutz
Půda štěrkovo-hlinité půdy
Obsah cukru suché

Fink Riesling Wetterkreuz Kremstal DAC 2022


Vinifikace

Riesling pro toto víno pochází z terasovitých vinic poblíž vesnice Krustetten na pravém břehu Dunaje. Réva je zatím relativně mladá, dosahuje stáří 25 let a pro zachování kvality jsou hrozny pravidelně prostříhávány. Sklizeň probíhá ručně a hrozny se šetrně přepravují do vinařství, kde probíhá vinifikace. Zprvu se vylisovaný mošt odkalí a následná fermentace probíhá za studena v tancích z nerezové oceli, kde pokračuje i zrání na kvasnicích po dobu 4-5 měsíců. 

Obecné informace

Lokality vinic se rozprostírají na svažitých místech při úpatí Göttweiger Berg. Patří mezi ně známé kremstalské polohy jako Gottschelle, Goldbühel, Eichbühel, Seebodenberg, Neubergen nebo Glockenberg. Podloží těchto top poloh se vyznačuje širokou škálou různých půdních typů jako jsou spraše, zvětralé primární podloží, písky nebo štěrkovité půdy. Je velkým posláním promítnout jejich vliv do vína co nejlépe. Nápadné teplotní rozdíly mezi dnem a nocí pak už jen pomáhají dotvářet aroma a dokreslovat výjimečný charakter zdejších vín.


Parametry vína


Výrobce Weinhof Ernst Fink
Země původu Rakousko
Vinařský region Kremstal
Poloha Wetterkreutz
Půda štěrkovo-hlinité půdy
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Riesling
Řada Ortswein
Ročník 2022
Styl lehké, svěží, ovocné, jadrné
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2026

Podobné produkty