Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Girlan Cuvée Bianco Dolomiti IGT 2022

Kód: 400165-2022 EAN:
Skladem
319,00 Kč

Cuvée Bianca "448 slm" je kombinace sauvignonu, Chardonnay a Rulandského bílého naplní sklenici vínem zářivé slámově žluté barvy se zelenkavými odlesky. Zároveň cuvée pošimrá nos ovocnými tóny angreštu a jemně kořeněnými vůněmi. Na patře se svěží kyselost snoubí s elegantní strukturou, která dává dlouhý kořenitý závěr. Cuvée Bianca "448 slm" je ideální jako aperitiv, ale také se bude vhodně pojit s vegetariánskými předkrmy a rybami.

Optimální doba zrání: 3-4 roky

Ideální teplota ke konzumaci: 7-9 °C
Výrobce Cantina Girlan
Země původu Itálie
Vinařský region Dolomiti
Poloha horské, terasové polohy
Půda vulkanická & dolomitský vápenec a křemen
Obsah cukru suché

Girlan Cuvée Bianco Dolomiti IGT 2022


Vinifikace

Název „448 slm“ odkazuje na geografickou polohu historického nádvoří původní usedlosti, které je ve výšce 448 m nad mořem. Víno je směsí tří nejvýznamnějších bílých odrůd v této oblasti. Jsou zde půdy chudé na živiny, ale bohaté na minerály z ledovcových sedimentů. Hrozny se sklízejí ručně a dodávají se do vinařství v malých přepravkách. Po šetrném lisování se mošt vyčeří od kalu přirozenou sedimentací. Fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě. Následně se víno nechává ležet na jemných kalech.

Obecné informace

Městečko Girlan se nachází jihozápadně od Bolzana na začátku vinné stezky, která zde protíná nejvýznamnější obce tohoto kraje. Vinice jsou posazené do koruny kopce Monte di Mezzo a vlní se a sbíhají po jeho dobře prosluněném úbočí. Ze severu je tato oblast chráněna Alpami a od jihu ovívána větrem Ora di Garda přinášejícím do údolí mírné středomořské klima. Většina vinic se nachází v nadmořské výšce 450 až 550 m nad mořem na jílivito-štěrkovitých půdách. Od jara do podzimu zde panují výrazné rozdíly mezi denní a noční teplotou, což napomáhá ve vínech vytvářet velmi komplexní aromata. Suché a slunné počasí zajišťuje dobrou fenolickou vyzrálost a dodává vínům strukturu a trvanlivost.


Parametry vína


Výrobce Cantina Girlan
Země původu Itálie
Vinařský region Dolomiti
Poloha horské, terasové polohy
Půda vulkanická & dolomitský vápenec a křemen
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Pinot Blanc, Sauvignon & Chardonnay
Řada 448 slm
Ročník 2022
Styl ovocné, svěží, elegantní
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2025

Podobné produkty