Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Pere Mata Cupada Nr. 30 2019 D.O. Cava

Kód: 500845-2019 EAN:
Skladem
359,00 Kč

Příjemně svěží a bohatě minerální Cava s jemným a intenzivním perlením. Ve vůni můžeme hledat citrusy, citronovou kůru, květ hlohu a lehkou chlebovinku. Víno je atraktivní, snadno pitelné s dlouhým osvěžujícím závěrem.  

Ideální teplota ke konzumaci: 9 °C

Optimální doba zrání: do roku 2024
Výrobce Pere Mata
Země původu Španělsko
Vinařský region Penedés
Poloha mírně zvlněné vinice v okolí Sant Sadurní d
Půda jílovito-vápenitá
Druh vína šumivé

Pere Mata Cupada Nr. 30 2019 D.O. Cava


Vinifikace

Pere Mata je kvalitou a dokonalostí téměř posedlý, a proto taky na svá vína používá mošt nejvyšší kvality, získaný jen velmi měkkým lisováním. Jelikož je přesvědčen o důležitosti dlouhého ležení na kalech, jsou prakticky všechny jeho Cavy produkovány jako ročníkové a minimálně v kategorii Reserva. To podle pravidel pro výrobu Cavy znamená nejméně 15 měsíců ležení na kalech. V Pereho podání je to většinou 24 měsíců a více. Dlouhé ležení dodává jeho vínům neuvěřitelnou hloubku, osobitost, eleganci a jemné intenzivní perlení. Mineralitu a čistý projev pak ještě podtrhuje šetrná dosáž, která se pohybuje v rozmezí 0–6 g/l, čili v kategorii brut nature. Tiché víno pro toto cuvée bylo vinifikováno pouze v nerezových tancích. Po sekundární fermentaci leželo na kalech 24 měsíců.

Obecné informace

Ačkoliv se šumivé víno vyráběné tradiční metodou s označením Cava může vyrábět takřka po celém Španělsku, nejpříhodnější podmínky pro jeho produkci jsou v regionu Penedés v Katalánsku, jen pár kilometrů západně od Barcelony. Na svých 5 hektarech vinic pěstuje Pere výhradně tradiční odrůdy Xarel-lo, Macabeo, Parellada a Trepat, které podle něj jako jediné dokáží správně vystihnout terroir této oblasti. Nesnaží se vyrobit Champagne v Penedés, ale usiluje o naprosto autentický produkt, který bude mít čistotu a eleganci podobnou Champagne. Většina keřů má stáří mezi 30–40 lety, což na zdejších jílovito-vápenitých půdách zajišťuje moštu dostatečnou koncentraci. Všechny vinice jsou od roku 2007 obhospodařovány čistě organicky.


Parametry vína


Výrobce Pere Mata
Země původu Španělsko
Vinařský region Penedés
Poloha mírně zvlněné vinice v okolí Sant Sadurní d
Půda jílovito-vápenitá
Druh vína šumivé
Obsah cukru suché
Odrůda Xarel-lo, Macabeo, Parellada
Řada Cava Reserva
Ročník 2019
Styl lehké, strukturované, svěží, minerální
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2024

Podobné produkty