Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Bacio della Luna Ribolla Gialla Spumante Extra Dry

Kód: 400055-EXTRA DRY EAN:
Skladem
199,00 Kč

Slámově žlutá barva, bohaté a jemné perlení. Ve vůni květinová a ovocná vůně s tóny broskví, jablek a citrusových plodů. V ústech je vyvážené, jemné a s vynikající mineralitou a texturou. Dochuť je lehká, svěží, harmonická. Víno je v kategorii Extra Dry s 15 g/l zbytkového cukru.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-9 °C

Optimální doba zrání: do roku 2024
Výrobce Bacio della Luna
Země původu Itálie
Vinařský region Veneto
Poloha rovinaté polohy podél řeky Piave
Půda naplavenina a spraš
Druh vína bílé

Bacio della Luna Ribolla Gialla Spumante Extra Dry


Vinifikace

Víno bylo vyrobeno z hroznů nacházejících se v rovinatých polohách podél řeky Piave. Sklizeň se prováděla mechanicky a bobule byly před lisováním důkladně protříděny. Lisování bylo šetrné, aby se dosáhlo čistého ovocného charakteru. Alkoholická a malolaktická fermentace proběhla v nerezovém tanku, přičemž se víno nechalo ještě nějakou dobu nazrát na jemných kvasničných kalech. Druhotná fermentace byla
provedena metodou charmat a víno se opět nechalo několik měsíců v kontaktu s kaly, aby získalo plnost a krémovou strukturu. Je určeno k tomu, aby se pilo mladé, plné svěžesti.

Obecné informace

Prosecco není synonymem pro šumivé víno, ale je synonymem kvality vín jasně definovaného stylu pocházejících z přísně vymezených oblastí v regionech Veneto a Friuli. Pouze vína z okolí měst Valdobbiadene a Conegliano, kde sídlí i vinařství Bacio della Luna, mohou nést označení Prosecco DOCG. Odrůda Glera musí v těchto vínech zaujímat minimálně 85 %. Bacio della Luna produkuje kromě Prosecca i řadu dalších šumivých vín, která do apelace Prosecco nespadají. Jsou to většinou jednoodrůdová vína vyrobená z jiných odrůd než Glera, určená především pro každodenní požitek z jednoduchého, bohatě ovocného a delikátně šumivého vína. Vyznačují se hlavně lehkostí a projevem dané odrůdy ve vztahu k místu původu. 

 


Parametry vína


Výrobce Bacio della Luna
Země původu Itálie
Vinařský region Veneto
Poloha rovinaté polohy podél řeky Piave
Půda naplavenina a spraš
Druh vína bílé
Obsah cukru polosuché
Odrůda Ribolla Gialla
Ročník 2022
Styl polosuché, ovocné, svěží, lehké
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2024
Dárkové balení -

Podobné produkty