Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Fritz Wieninger Wiener Chardonnay 2022

Kód: 200138-2022 EAN:
Vyprodáno
299,00 Kč

Víno má sytější žlutou barvu se zlatavě zelenkavým okrajem. Vůně vína začíná hravou citrusovostí a přechází do černého rybízu s trochou peckovin a jemným bylinným tónem. Chuť je plná se subtilní strukturou kyselin, kulatá a harmonická. Závěr svěží s exotickým charakterem. Již nyní je víno velmi pitelné a atraktivní, byť trochu živé.

Ideální teplota ke konzumaci: 11-13 °C

Optimální doba zrání: do roku 2027
Výrobce Weingut Fritz Wieninger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wien
Poloha Bisamberg a Nussberg
Půda písčité půdy na vápencovém podloží
Obsah cukru suché

Fritz Wieninger Wiener Chardonnay 2022


Vinifikace

Hrozny pro Wiener Chardonnay pocházejí téměř výhradně z vinic na úpatí kopce Bisamberg a jen malá část je z jedné nevelké parcely na Nussbergu. Všechna réva je v rozmezí 20-30 let stáří. Půdy na Bisambergu jsou tvořeny lehkými písčitými sprašemi na pevném vápenci. Po pečlivém ručním výběru hroznů v polovině září, byly zdravé hrozny šetrně odstopkovány a po přibližně tříhodinové maceraci, šetrně vylisovány pneumatickým lisem. Kvašení probíhalo v ocelových tancích (80 %) a použitých velkých sudech z francouzského a slavonského dubu (20 %). Část v nerezové oceli je obzvláště rozhodující pro toto víno, pro zachycení co nejintenzivnějšího ovoce. Je předejito jablečno-mléčné fermentaci, aby se příliš nesnížila kyselost, která je zde velmi žádoucí. Po relativně krátkém scelení v kádích je víno lahvováno.

Obecné informace

Vinice v rakouském hlavním městě hrají důležitou kulturní i hospodářskou roli. Nabídka vín je poměrně rozmanitá, od Wiener Gemischter Satz DAC, Grüner Veltliner a Riesling, přes Pinot Blanc a Chardonnay, až po vynikající červená vína. Většina vinařství provozuje i tzv. Heurigen, romantické vinárny, které jsou místními i turisty velice oblíbené. Od pozdního jara do podzimu jsou hojně navštěvované i tzv. Buschenschänke, drobná občerstvení s rozlévaným vínem rozesetá po okolí, kde si každý může na chvíli zpříjemnit cyklovýlet či procházku vinicemi. Na území vinařského regionu Wien je celkem 582 ha viničních ploch, které jsou obhospodařovány 134 vinařstvími. Většina vinic se nachází na kopcích při západním okraji Vídně, avšak některé lze najít i blíže centru města, pohlcené zástavbou. 84 % produkce zde zaujímají bílá vína.


Parametry vína


Výrobce Weingut Fritz Wieninger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wien
Poloha Bisamberg a Nussberg
Půda písčité půdy na vápencovém podloží
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Chardonnay
Řada Wiener Gebietswein
Ročník 2022
Styl krémové, kulaté, harmonické, svěží,
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2027

Podobné produkty