Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Weingut Hauck Riesling Kabinett QmP 2022

Kód: 300000-2022 EAN:
Vyprodáno
259,00 Kč

Světle slámově žluté víno. Ve vůni čisté a svěží. Nádherné ovocné tóny broskví a žlutých jablek. V chuti je štíhlé a elegantní s čistým ovocným charakterem. Krásně vyzrálá a řízná kyselinka podporuje skvělou pitelnost. Středně dlouhý a svěží závěr. Velmi dobrá relace kvalita vs. cena!

Ideální teplota ke konzumaci: 9-11 °C

Optimální doba zrání: do roku 2028
Výrobce Weingut Hauck
Země původu Německo
Vinařský region Rheinhessen
Poloha polohy okolo města Bermersheim
Půda vápenec
Obsah cukru suché

Weingut Hauck Riesling Kabinett QmP 2022


Vinifikace

Sklizeň probíhá koncem září a začátkem října. Sklizené hrozny se co nejrychleji přepraví do vinařství, kde se hned šetrně lisují. Mošt se odkalí sedimentací a dále vinifikace probíhá pouze v nerezových nádobách. Fermentace běží při kontrolované teplotě, navazuje na ní malolaktická fermentace a nakonec několikaměsíční ležení a zrání na kalech. Hlavním cílem sklepmistra a majitele Heinz-Güntera Haucka je vyvarování se zbytečných enologických zásahů do vína během vinifikace. 

Obecní informace

Vinice vinařství Hauck se nacházejí v německé oblasti Rheinhessen. Rozprostírají se na svazích kopců kolem obcí Bermersheim vor der Höhe, Alzey, Albig a Ensheim. Jejich nejlepšími polohami jsou Bermersheimer Klosterberg a Ensheimer Kachelberg. Půda je zde především vápenitého charakteru a její vlastnosti se odráží i ve víně. Réva je vedena klasickým rýnsko-hessenským způsobem a její průměrné stáří je 35 let. Ryzlink je co do množství nejvýznamnější odrůdou vinařství. Kromě něj však pěstují ještě mnoho dalších druhů révy jako; Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Merlot, Portugal, Müller-Thurgau, Svatovavřinecké, Rulandské šedé, Auxerrois a Rulandské modré.


Parametry vína


Výrobce Weingut Hauck
Země původu Německo
Vinařský region Rheinhessen
Poloha polohy okolo města Bermersheim
Půda vápenec
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Riesling
Řada -
Ročník 2022
Styl suché, ovocné, svěží, elegantní, lehké
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2028

Podobné produkty