Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Fritz Wieninger Wiener Riesling 2022

Kód: 200143-2022 EAN:
Vyprodáno
299,00 Kč

Barva je světle žlutá se zelenkavým nádechem. Ve vůni je intenzivní a koncentrovaný, ale zároveň svěží, čistý se zralým aroma broskve a s náznaky manga a ananasu. V chuti je jadrný a elegantní, lehce strukturovaný, vyvážený, plný napětí. Objevují se svěží komplexní tóny zralých nasládlých peckovin. Osvěžující a čerstvý závěr má jemně citrusový dozvuk.

Ideální teplota ke konzumaci: 9-10 °C

Optimální doba zrání: do roku 2025
Výrobce Weingut Fritz Wieninger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wien
Poloha Bisamberg a Nussberg
Půda půda písčitá na vápencovém podloží
Druh vína bílé

Fritz Wieninger Wiener Riesling 2022


Vinifikace

Hrozny pro Wiener Riesling se pěstují na vinicích Bisamberg (65%) a Nussberg (35%). Půda Bisamberg je tvořena lehkými písčitými sprašemi nad masivním vápencem a Nussberg se skládá převážně ze zvětralého vápence. Obě tyto vinice jsou od roku 2008 obhospodařovány plně biodynamicky. Po pečlivé ruční sklizni a následné dopravě do vinařství se hrozny protřídí pomocí automatické optické třídičky a následně jsou 5 hodin macerovány. Po maceraci se šetrně vylisují, mošt se zchladí a za použití vlastních přírodních kvasinek se postupně prokváší v nerezovém tanku, aby se co nejvíce zvýraznil jeho aromatický charakter a podtrhl se projev jedinečného terroir. Po zrání na jemných kvasničných kalech jsou jednotlivé části smíchány a v březnu lahvovány.

Obecné informace

Vinice v rakouském hlavním městě hrají důležitou kulturní i hospodářskou roli. Nabídka vín je poměrně rozmanitá, od Wiener Gemischter Satz DAC, Grüner Veltliner a Riesling, přes Pinot Blanc a Chardonnay, až po vynikající červená vína. Většina vinařství provozuje i tzv. Heurigen, romantické vinárny, které jsou místními i turisty velice oblíbené. Od pozdního jara do podzimu jsou hojně navštěvované i tzv. Buschenschänke, drobná občerstvení s rozlévaným vínem rozesetá po okolí, kde si každý může na chvíli zpříjemnit cyklovýlet či procházku vinicemi. Na území vinařského regionu Wien je celkem 582 ha viničních ploch, které jsou obhospodařovány 134 vinařstvími. Většina vinic se nachází na kopcích při západním okraji Vídně, avšak některé lze najít i blíže centru města, pohlcené zástavbou. 84 % produkce zde zaujímají bílá vína.


Parametry vína


Výrobce Weingut Fritz Wieninger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wien
Poloha Bisamberg a Nussberg
Půda půda písčitá na vápencovém podloží
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Riesling
Řada Wiener Gebietswein
Ročník 2022
Styl hladké, komplexní, plné, krémové
Uzávěr Vinolok
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2026
Dárkové balení -

Podobné produkty