Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Villa Wolf Riesling trocken QbA Pfalz 2022

Kód: 300008-2022 EAN:
Skladem
269,00 Kč

Klasický falcký projev. Réva a její původ jsou nezaměnitelné. Vůně je typická pro ryzlink, charakteristická jemnými, ale šťavnatými jablky, navíc s nádechem hrušky spojené s elegantní citrusovou svěžestí. V ústech se potvrzuje charakter nádechu, super čerstvé a zároveň enormně šťavnaté a chutné. Čisté aroma jablka je hlavním protagonistou. Kyselina je šarmantně zapracovaná a v pozadí vystupuje jemná minerální nuance, která vyzývá k dalšímu pití.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-10 °C
Optimální doba zrání: do roku 2025
Výrobce Villa Wolf
Země původu Německo
Vinařský region Pfalz
Poloha polohy okolo Wachenheim
Půda písčitá
Druh vína bílé

Villa Wolf Riesling trocken QbA Pfalz 2022


Vinifikace

Hrozny pro tento klasicky vinifikovaný ryzlink rostou na písčité půdě. Selektivní ruční sběr a minimální stáří révy 25 let je pro sklepmistra Gebauera základním požadavkem pro produkci čistých odrůdových vín. Pouze nejzdravější a plně zralé hrozny jsou předpokladem pro kvalitativně nadprůměrný mošt. Ve sklepě se pracuje se starými dubovými sudy, kde se nechávají vína zrát na kvasnicích po dlouhou dobu. Již několik let také pracují se sudy z akátového dřeva, které dodávají vínům zvláštní, jemný nádech.

Obecné informace

Jedinečné regionální klima středního Haardtu, půdy bohaté na minerály z vápence, čediče a pískovce a stáří vinné révy jsou stavebními kameny pro terroir zdejších poloh. Jejich význam pro výrobu vynikajících vín byl uznán již dávno: V roce 1828 vytvořila královská bavorská vláda klasifikaci vinic na základě majetkové daně, která je podobná systému Grand Cru v Burgundsku a ve které se vinice Villa Wolf nachází. Všechny burgundské odrůdy jsou vysazeny tak, aby byly chráněné okrajem lesa Mittelhaardt a v mírném klimatu v údolí Rýna tak prospívaly obzvláště dobře (spolu s fíky, mandlemi a jedlými kaštany). Právě zde v oblasti Pfalz bylo Rulandské šedé v 19. století uznáno jako odrůda vinné révy a bylo poprvé vinifikováno samostatně. Nicméně zdejší vinice nabízejí v první řadě ty nejlepší podmínky pro velké suché ryzlinky.


Parametry vína


Výrobce Villa Wolf
Země původu Německo
Vinařský region Pfalz
Poloha polohy okolo Wachenheim
Půda písčitá
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Riesling
Řada Varietal
Ročník 2022
Styl ovocné, čisté, osvěžujicí
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2026
Dárkové balení -

Podobné produkty