Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Bacio della Luna Blanc de Blancs Spumante Brut

Kód: 400058-BRUT EAN:
Skladem
199,00 Kč

Světlá slámová barva se zelenkavými odlesky. Vůně melounu, zeleného jablka, příjemná křídová mineralita. V ústech svěží, minerální, s chutí bílého peckového ovoce, krémovou strukturou, vydatným jemným perlením, lehkým tělem a nižší kyselinkou. Závěr je osvěžující s doteky zeleného jablka a mandlí. Víno je v kategorii Brut s 10 g/l zbytkového cukru.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-9 °C

Optimální doba zrání: do roku 2024
Výrobce Bacio della Luna
Země původu Itálie
Vinařský region Veneto
Poloha rovinaté polohy podél řeky Piave
Půda naplavenina a spraš
Druh vína bílé

Bacio della Luna Blanc de Blancs Spumante Brut


Vinifikace

Víno bylo vyrobeno z hroznů nacházejících se v rovinatých polohách podél řeky Piave. Sklizeň se prováděla mechanicky a bobule byly před lisováním důkladně protříděny. Lisování bylo šetrné, aby se dosáhlo čistého ovocného charakteru. Alkoholická a malolaktická fermentace proběhla v nerezovém tanku, přičemž se víno nechalo ještě nějakou dobu nazrát na jemných kvasničných kalech. Druhotná fermentace byla
provedena metodou charmat a víno se opět nechalo několik měsíců v kontaktu s kaly, aby získalo plnost a krémovou strukturu. Je určeno k tomu, aby se pilo mladé, plné svěžesti.

Obecné informace

Prosecco není synonymem pro šumivé víno, ale je synonymem kvality vín jasně definovaného stylu pocházejících z přísně vymezených oblastí v regionech Veneto a Friuli. Pouze vína z okolí měst Valdobbiadene a Conegliano, kde sídlí i vinařství Bacio della Luna, mohou nést označení Prosecco DOCG. Odrůda Glera musí v těchto vínech zaujímat minimálně 85 %. Bacio della Luna produkuje kromě Prosecca i řadu dalších šumivých vín, která do apelace Prosecco nespadají. Jsou to většinou jednoodrůdová vína vyrobená z jiných odrůd než Glera, určená především pro každodenní požitek z jednoduchého, bohatě ovocného a delikátně šumivého vína. Vyznačují se hlavně lehkostí a projevem dané odrůdy ve vztahu k místu původu. 

 


Parametry vína


Výrobce Bacio della Luna
Země původu Itálie
Vinařský region Veneto
Poloha rovinaté polohy podél řeky Piave
Půda naplavenina a spraš
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Chardonnay, Pinot Bianco
Ročník 2022
Styl suché, ovocné, svěží, elegantní, lehké
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2024

Podobné produkty