Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

La Farra Frizzante Colli Trevigiani IGT - Capitania

Kód: 400010-CAP-COLLI EAN:
Skladem
199,00 Kč

Světlá slámově žlutá barva. Vůně vyvolává dojem bílých květů s tóny akácie a lípy. Jemná ovocná chuť peckovin na patře se sytým a příjemným perlením . V těle je štíhlé a šťavnaté, konec je suchý s lehce ovocným dotekem.

Ideální teplota ke konzumaci: 7-9 °C

Optimální doba zrání: do 2024
Výrobce La Farra
Země původu Itálie
Vinařský region Colli Trevigiani
Poloha kopcovité parcely okolo Trevisa
Obsah cukru polosuché
Druh vína bílé

La Farra Frizzante Colli Trevigiani IGT - Capitania


Vinifikace

Hrozny jsou jemně lisovány a prochází procesem vinifikace jako bílé víno. Pozvolná fermentace probíhá po dobu 15 dní při kontrolované teplotě 18°C. Následně je víno přemístěno a uchováváno za nízké teploty ve speciálních nerezových tancích. Víno podstupuje druhotnou fermentaci metodou Charmat s nižší dávkou tiráže, což je tradičně určeno mladým, jemným a aromatickým vínům. Světlá slámově žlutá barva. Vůně vyvolává dojem bílých květů s tóny akácie a lípy. Jemná ovocná chuť peckovin na patře se sytým a příjemným perlením . V těle je štíhlé a šťavnaté, konec je suchý s lehce ovocným dotekem.

Obecné informace

Ne každý je obeznámen s tím, že Prosecco je původně jen místní název odrůdy Glera, která se odedávna pěstuje ve Venetu, resp. v provincii Treviso. Zejména v zahraničí je široce rozšířen názor, že Prosecco je synonymem pro šumivé víno nebo všeobecným označením pro italská šumivá vína. Dnes se jedná o označení stylu a původu vína, kde musí být odrůda Glera zastoupena alespoň z 85% a musí pocházet z přesně vymezené pěstitelské oblasti v regionech Veneto a Friuli. Srdce této oblasti se rozkládá podél pahorkatiny mezi Trevisem a obcemi Conegliano a Valdobbiadene a pochází-li Prosecco odtud, může se zařadit mezi nejvyšší kategorii italských vín nesoucí označení DOCG. Jen oblast produkce vín kategorie DOCG v katastru 15 obcí má cca 9000 ha a více než 1000 producentů. 


Parametry vína


Výrobce La Farra
Země původu Itálie
Vinařský region Colli Trevigiani
Poloha kopcovité parcely okolo Trevisa
Obsah cukru polosuché
Druh vína bílé
Odrůda Glera
Řada Capitania
Ročník 2022
Styl lehké, ovocné, osvěžujicí
Uzávěr přírodní korek, spago
Velikost lahve 750ml

Podobné produkty