Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Monte Zovo Custoza DOC 2022

Kód: 400120-2022 EAN:
Skladem
219,00 Kč

Slámově žlutá barva přecházející do zelenkavé. Ve vůni se objevují tóny čerstvého ovoce, jako je hruška a zelené jablko, doplněné květinovými tóny. Chuť je suchá, středně plná, s dotekem mandlí a příjemnou svěžestí.

Ideální teplota ke konzumaci: 10-12 °C

Optimální doba zrání: do roku 2025
Výrobce Monte Zovo
Země původu Itálie
Vinařský region Veneto
Poloha polohy jižně od Bardolina
Půda morénový povrch bohatý na písky a vápenec
Druh vína bílé

Monte Zovo Custoza DOC 2022


Vinifikace

Oblast Custoza se nachází jižně od Bardolina. Jedná se o bílá vína, která musí být minimálně ze 70 % složena z libovolné kombinace odrůd Cortese, Friulano, Garganega nebo Trebbiano a maximálně 30 % mohou tvořit ostatní schválené odrůdy, jako kupříkladu Chardonnay. Vinobraní probíhá zpravidla v druhé polovině září. Hrozny se odzrní a měkce vylisují. Mošt se nechá vysedimentovat a následně kvasí v nerezových nádobách při nízkých teplotách kolem 14-15 °C, aby se zachovala veškerá ovocnost a svěžest. 4 měsíce zůstává víno na jemných kalech, než se nalahvuje.

Obecné informace

Vinařství Monte Zovo vlastní celkem 140 ha vinic ve 4 lokalitách. Všechny vinohrady jsou obhospodařovány čistě organicky. Samotné vinařství se nachází východně od jezera Garda u obce Caprino Veronese v oblasti Bardolino. Severně od této obce, na jihozápadně orientovaných úbočích Monte Cimo pod obcí Spiazzi, se rozhodli vysadit také vinice s odrůdami Pinot Noir, Müller-Thurgau a Sauvignon. Vinice jsou zde v nadmořských výškách okolo 800 m, což těmto odrůdám velmi svědčí. Další vinohrady a sklep Tenuta Le Civaie mají v Sirmione na jižním břehu jezera Garda, odkud pochází jejich slavná Lugana. Poslední lokalitou je Tenuta di Tregnago ve stejnojmenné obci v regionu Valpolicella s vinicemi v ideálních nadmořských výškách mezi 350-600 m. Toto rozmístění jim umožňuje vyrábět velmi rozdílné styly vín z nejoblíbenějších oblastí tohoto kraje. 


Parametry vína


Výrobce Monte Zovo
Země původu Itálie
Vinařský region Veneto
Poloha polohy jižně od Bardolina
Půda morénový povrch bohatý na písky a vápenec
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Garganega 40%, Trebbiano 30%, Chardonnay 30%
Ročník 2022
Styl ovocné, svěží, vyvážené
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2025

Podobné produkty