Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Edlinger Riesling Mathäa 2023

Kód: 198205-2023 EAN:
Skladem
319,00 Kč

Středně intenzivní žlutozelená barva, jasné a stříbřité odlesky. Nádech kořenitě ovocný s trochou mučenky, pomerančové kůry a tóny broskví. Celý chuťový profil provází dobře integrovaná šťavnatá ovocná kyselina, která dává vínu obrovskou eleganci. Na patře je víno lehce minerálně-slané. Dochuť je pevná, dlouhá, ovocně nasládlá.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-10 °C

Optimální doba zrání: do roku 2027
Výrobce Hannes Edlinger
Země původu Rakousko
Vinařský region Weinviertel
Poloha Ried Reipersberg
Půda spraš, křída
Druh vína bílé

Edlinger Riesling Mathäa 2023


Vinifikace

Riesling Mathäa pojmenovaný podle Hannesovy prvorozené dcery pochází z vinice Reipersberg. Tato vinice leží severozápadně od Röschitzu a vyznačuje se sprašovými půdami s podílem křídy. Patří také mezi nejstarší zdejší vinice, zmiňované již v roce 1823. Víno je vinifikováno pouze v nerezu v kontaktu s kvasničnými kaly po dobu 5 měsíců. Přirozenému vývoji vína je přikládán velký význam, proto se nechává prokvášet pomalu, což napomáhá udržet jeho odrůdovost a charakter. Použity jsou speciálně vyselektované kvasinky přímo z této vinice.

Obecné informace

Městečko Röschitz se nachází pouhých 20 km od českých hranic jižně od Znojma na pomezí Weinviertelu a Waldviertelu. Je to jedna z vinařských obcí, která svými víny zcela vyčnívá mezi ostatními v této největší vinohradnické oblasti Rakouska. Réva zde roste v mírně zvlněné malebné krajině. Panonské jihovýchodní větry jí dávají plodnost a chladivé severské lesy charakter. Výjimečná kvalita zdejších vín je však dána zejména podložím, jež je tvořeno prastarou žulou s nepříliš mohutnou vrstvou spraše. Doslova ideální prostředí pro odrůdu Grüner Veltliner, která zde zaujímá více než polovinu celkové produkce.


Parametry vína


Výrobce Hannes Edlinger
Země původu Rakousko
Vinařský region Weinviertel
Poloha Ried Reipersberg
Půda spraš, křída
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Riesling
Řada Riedenwein
Ročník 2023
Styl hladké, svěží, ovocné, minerální
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2027
Dárkové balení -

Podobné produkty