Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Weingut Hauck Riesling Klosterberg Alte Reben trocken 2023

Kód: 300001-2023 EAN:
Skladem
299,00 Kč

Světle slámově žlutá barva. Ve vůni je aroma zralých jablek, citronové trávy, pomerančové kůry a meruňky. Na patře je cítit příjemná, vyzrálá kyselinka, která se mísí s jemným minerálním aroma. Hezky koncentrované a vybalancované s čistým odrůdovým projevem. V těle má tento Riesling příjemnou texturum a elegancí. Finále je čisté, šťavnaté a ovocné.

Ideální teplota ke konzumaci: 10-11 °C

Optimální doba zrání: do roku 2029
Výrobce Weingut Hauck
Země původu Německo
Vinařský region Rheinhessen
Poloha Klosterberg
Půda vápenec
Druh vína bílé

Weingut Hauck Riesling Klosterberg Alte Reben trocken 2023


Vinifikace

Riesling pochází z vinic starých zhruba 40 let. Sklizeň probíhá začátkem října. Sklizené hrozny se co nejrychleji přepraví do vinařství, kde se hned šetrně lisují v celku. Mošt se odkalí sedimentací a dále vinifikace probíhá pouze v nerezových nádobách. Fermentace běží při kontrolované teplotě, navazuje na ní malolaktická fermentace a nakonec 8měsíční ležení a zrání na kalech. Hlavním cílem sklepmistra a majitele Heinz-Güntera Haucka je vyvarování se zbytečných enologických zásahů do vína během vinifikace. 

Obecní informace

Vinice vinařství Hauck se nachází v německé vinařské oblasti Rheinhessen. Rozprostírají se na svazích kopců kolem obcí Bermersheim vor der Höhe, Alzey, Albig a Ensheim. Jejich nejlepšími polohami jsou Bermersheimer Klosterberg a Ensheimer Kachelberg. Půda je zde především vápenitého charakteru a její vlastnosti se odráží i ve víně. Réva je vedena klasickým rýnsko-hessenským způsobem a její průměrné stáří je 35 let. Ryzlink je co do množství nejvýznamnější odrůdou vinařství. Kromě něj však pěstují ještě mnoho dalších druhů révy jako; Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Merlot, Portugal, Müller-Thurgau, Svatovavřinecké, Rulandské šedé, Auxerrois a Rulandské modré.


Parametry vína


Výrobce Weingut Hauck
Země původu Německo
Vinařský region Rheinhessen
Poloha Klosterberg
Půda vápenec
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Riesling
Řada -
Ročník 2023
Styl suché, ovocné, svěží, elegantní, minerální
Uzávěr šroubovací uzávěr
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2029
Dárkové balení -

Podobné produkty