Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Monte Zovo Soave DOC 2022

Kód: 400121-2022 EAN:
Skladem
219,00 Kč

Slámově žlutá barva přecházející do zelenkavé. Má příjemné květinové tóny a nádech letního ovoce, jako jsou broskve a meruňky. V chuti se projevuje minerální jemnost, která mu dodává obklopující eleganci, jež dobře vyvažuje svěžest.

Ideální teplota ke konzumaci: 12-13 °C

Optimální doba zrání: do roku 2025 
Výrobce Monte Zovo
Země původu Itálie
Vinařský region Veneto
Poloha polohy v kopcovitém terénu okolo obce Casteletto
Půda sopečná a bohatá na minerály
Druh vína bílé

Monte Zovo Soave DOC 2022


Vinifikace

Původ hroznů tohoto vína leží v regionu Soave na vinicích v nadmořské výšce 100-200 m n.m. Jsou pěstovány pergolovým systémem, zaručujícím vystavení hroznů proudícímu vzduchu a tím jejich udržení v dobré kondici. Sklízí se kolem poloviny září. Hrozny se odzrní, měkce vylisují a následně fermentují při nízkých teplotách v nerezových nádobách bez přístupu vzduchu, pro zachování svěžesti, čistoty a odrůdovosti. Před lahvováním zůstává víno 4 měsíce na jemných kvasničných kalech, aby získalo stabilitu, kulatost a harmonii. 

Obecné informace

Vinařství Monte Zovo vlastní celkem 140 ha vinic ve 4 lokalitách. Všechny vinohrady jsou obhospodařovány čistě organicky. Samotné vinařství se nachází východně od jezera Garda u obce Caprino Veronese v oblasti Bardolino. Severně od této obce, na jihozápadně orientovaných úbočích Monte Cimo pod obcí Spiazzi, se rozhodli vysadit také vinice s odrůdami Pinot Noir, Müller-Thurgau a Sauvignon. Vinice jsou zde v nadmořských výškách okolo 800 m, což těmto odrůdám velmi svědčí. Další vinohrady a sklep Tenuta Le Civaie mají v Sirmione na jižním břehu jezera Garda, odkud pochází jejich slavná Lugana. Poslední lokalitou je Tenuta di Tregnago ve stejnojmenné obci v regionu Valpolicella s vinicemi v ideálních nadmořských výškách mezi 350-600 m. Toto rozmístění jim umožňuje vyrábět velmi rozdílné styly vín z nejoblíbenějších oblastí tohoto kraje. 


Parametry vína


Výrobce Monte Zovo
Země původu Itálie
Vinařský region Veneto
Poloha polohy v kopcovitém terénu okolo obce Casteletto
Půda sopečná a bohatá na minerály
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Garganega 70%, Trebbiano di Soave 30%
Ročník 2022
Styl ovocné, lehké, jemné, svěží
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2025

Podobné produkty