Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Verus Furmint 2022

Kód: 320002-2022 EAN:
Skladem
299,00 Kč

Světlá slámově žlutá barva se zelenými odlesky. Tento jemně vonící Furmint zaujme buketem hrušek, kdoulí a tónem citronového oleje v kombinaci s kořenitým aroma, které se mísí s náznakem ořechů a karamelu. Středně plné víno odrůdového charakteru zaručuje díky jemné a atraktivní kyselině ucelený pocit v ústech. Šťavnatý a kulatý styl s mimořádně harmonickou a lehkou mineralitou vytváří vynikajicího zástupce odrůdy Furmint.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-10°C

Optimální doba zrání: do roku 2025
Výrobce Verus Vinogradi
Země původu Slovinsko
Vinařský region Štajerska
Poloha malé parcely v okolí obce Ivanjkovec
Půda jíly a písky
Obsah cukru suché

Verus Furmint 2022


Vinifikace

K zajistění dostatečného slunečního světla a cirkulace vzduchu v celém vinohradu, vyváženého růstu a mírných výnosů vynikající kvality používají vedení révy systémem Guyot. Na nejstrmějších místech jsou terasovité vinice s 2 000 ks révy/ha. Tam kde je sklon menší než 30%, jsou vinice vysázeny vertikálně se 4 000 ks révy/ha. Pouze zralé a zdravé hrozny jsou ručně sbírány na nejlepších polohách v Ivanjkovci. Půda je zde lehce jílovitá a písčitá. Hrozny jsou pak zchlazeny a přepravovány do sklepa v malých bednách v klimatizovaném vozidle. Následuje pečlivá ruční selekce na pásu a až poté se hrozny odzrní, lehce podrtí a rychle lisují. Používá se pouze šťáva ze samotoku a lehkého stlačení. Fermentace probíhá pomalu a za studena po dobu 15-20 dnů, víno se stabilizuje a zraje 4 měsíce v nerezovích tancích. 10% vína se fermentuje odděleně a zraje následně na kalech v malých dubových sudech. V únoru se obě části scelí a stáčí.

Obecné informace

Celý tento region má mírné klima. Blízkost Panonské nížiny a Alp, stejně jako vliv Jaderského moře, to vše má hluboký vliv na počasí. Všechna roční období se vyznačují přerušovanými teplými a studenými obdobími, stejně jako vlhkými a suchými obdobími. Chladné zimy s sebou přinášejí riziko mrazu, zatímco horká léta s častými bouřkami nesou riziko krupobití. Počet slunečných, větrných dnů a chladných nocí v období zrání významně ovlivňuje charakter vína. Ve vinicích převládají šedé slíny a vápenitý pískovec. Podloží je tvořeno třetihorními měkkými karbonátovými horninami z období pliocénu a miocénu. Půdy jsou rozmanité, od lehkých po středně těžké. Na vrcholcích a svazích je půda nejčastěji písčitá a lehká, zatímco v níže položených a plošších terénech je hlinitá se spoustou jílovitých částic. Vinná réva je obvykle na lehčí, dobře odvodněné, chudší ornici. V této rozmanité a dynamické krajině je víno pěstováno na 25 ha vinic v pečlivě vybraných lokalitách s tradičními názvy jako Jeruzalem, Kog, Litmerk, Stanovščak, Pavlovski vrh, Brebrovnik, Radomerščak, Gomila.


Parametry vína


Výrobce Verus Vinogradi
Země původu Slovinsko
Vinařský region Štajerska
Poloha malé parcely v okolí obce Ivanjkovec
Půda jíly a písky
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Furmint
Řada -
Ročník 2022
Styl lehké, minerální, ovocné
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2025

Podobné produkty