Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Taylor's Port Fine White

Kód: 900002 EAN:
Skladem
349,00 Kč

Bohatá aromatická vůně s prvky lahodného ovoce a doteky medového dubu. Plné tělo. Sametové na patře, dlouhý aromatický závěr. 

Optimální doba zrání: ihned ke konzumaci

Ideální teplota ke konzumaci: 15 °C

 
Výrobce Taylor's Port
Země původu Portugalsko
Vinařský region Douro
Poloha Cima Corgo, Douro Superior
Půda kamenitá, tvořená zvětralou břidlicí
Obsah cukru sladké

Taylor's Port Fine White


Vinifikace

Taylor´s Fine White je směsí autochtonních odrůd Arinto, Boal (Semillon), Codega, Esgana Cão, Folgasão, Gouveio, Viosinho a Rabigato. Hrozny rostou převážně v horní části údolí řeky Douro. Zdejší půdní profil tvoří břidlice. Réva vyrůstá na vinicích typu patamares, terasovitých kamenitých vinicích typických pro tuto oblast. Sklizeň je prováděna vždy ručně. Pro přepravu vína se používají menší koše s kapacitou 125 kg, aby nedošlo k poškození hroznů ve spodní části. Urychluje to také vykládku, čímž se zkracuje doba, po kterou musí být utržené hrozny na slunci. Fermentace probíhá 3 dni mechanickou cestou - v pístovém fermentátoru, tzv. Port Toes. Zraje 2–3 roky ve velkých dřevěných kádích o objemu 10 000 – 25 000 l, kde získají jemnost a charakter.

Obecné informace

Údolí Douro je jeden z nejstarších a nejkrásnějších evropských vinařských regionů. Víno se zde vyrábí více než dva tisíce let. V roce 1756 se stalo prvním právně uznaným vinařským regionem. Většina vinic se nachází na strmých kopcích podél řeky Douro a jejích přítoků. Kolem dvou třetin vinic je obhospodařováno na svazích se sklonem více než 30%. Půdu tvoří břidlice, která je bohatá na živiny a dokáže dobře zadržovat vodu. Údolí je rozděleno do tří širokých oblastí – Baixo Corgo, Cima Corgo a Douro Superior. Baixo Corgo leží na západním konci, nejblíže k pohoří Marão, kde jsou nejvyšší srážky a také výnosy z vinic. Oblast produkuje především lehčí styly portských vín určených k relativně brzké spotřebě. Směrem na východ, se sušším podnebím a nižšími výnosy, se nachází Cima Corgo, kde je řada těch nejlepších vinic v Douro, jako například Taylor´s Terra Feita a Junco. Tady vznikají více koncentrovaná vína s větším potenciálem ke zrání. Nejvýchodnější oblast zvaná Douro Superior je nejsušší a pochází odtud ta nejlepší ročníková portská, včetně těch z Taylor´s Quinta de Vargellas.

 


Parametry vína


Výrobce Taylor's Port
Země původu Portugalsko
Vinařský region Douro
Poloha Cima Corgo, Douro Superior
Půda kamenitá, tvořená zvětralou břidlicí
Obsah cukru sladké
Druh vína fortifikované
Druh vína bílé
Odrůda Arinto, Boal (Semillon), Codega, Esgana Cão, Folgasão, Gouveio, Viosinho a Rabigato
Řada Fine White
Ročník NV
Styl ovocné, výrazné, plné
Uzávěr zátka z přírodního korku
Velikost lahve 750 ml
Archivace není určeno k další archivaci
Dárkové balení -

Podobné produkty