Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Edlinger Chardonnay vom Stein 2022

Kód: 198202-2022 EAN:
Skladem
319,00 Kč

Barva je zelenkavě žlutá se stříbrnými odlesky. Intenzivní žluté tropické ovoce, nádech banánu a pomerančové kůry. Na patře bílá broskev a jablko, svěže strukturované, citronově-slaný závěr.

Ideální teplota ke konzumaci: 9-11 °C

Optimální doba zrání: do roku 2027
Výrobce Hannes Edlinger
Země původu Rakousko
Vinařský region Weinviertel
Poloha Hinterm Berg a Galgenberg
Půda spraš
Obsah cukru suché

Edlinger Chardonnay vom Stein 2022


Vinifikace

Chardonnay vom Stein pochází ze dvou poloh - Hinterm Berg a Galgenberg. První z nich je jedna z původních vinic patřících pod zdejší farnost, zmiňovaná již v roce 1823. Vítr na této relativně strmé vinici způsobuje poměrně výrazné teplotní výkyvy, které společně s jižní orientací a úrodnou sprašovou půdou dávají vína plná charakteru a minerality. Galgenberg se svou sprašovou půdou mineralitě ještě více přispívá a napomáhá ve víně stavět šířku. Víno je vinifikováno pouze v nerezu v kontaktu s kvasničnými kaly po dobu 4 měsíců. Výsledkem je okouzlující Chardonnay s chuťovým profilem podobným jižnímu Burgundsku.  

Obecné informace

Městečko Röschitz se nachází pouhých 20 km od českých hranic jižně od Znojma na pomezí Weinviertelu a Waldviertelu. Je to jedna z vinařských obcí, která svými víny zcela vyčnívá mezi ostatními v této největší vinohradnické oblasti Rakouska. Réva zde roste v mírně zvlněné malebné krajině. Panonské jihovýchodní větry jí dávají plodnost a chladivé severské lesy charakter. Výjimečná kvalita zdejších vín je však dána zejména podložím, jež je tvořeno prastarou žulou s nepříliš mohutnou vrstvou spraše. Doslova ideální prostředí pro odrůdu Grüner Veltliner, která zde zaujímá více než polovinu celkové produkce.


Parametry vína


Výrobce Hannes Edlinger
Země původu Rakousko
Vinařský region Weinviertel
Poloha Hinterm Berg a Galgenberg
Půda spraš
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Chardonnay
Řada Ortswein
Ročník 2022
Styl svěží, krémové, kulaté, ovocné, květinové
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2027

Podobné produkty