Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Dr. L Riesling Off-Dry Mosel QbA 2022

Kód: 300021-2022 EAN:
Skladem
269,00 Kč

Víno jemně žluté barvy. Aroma minerálně kořenité, s jemnými tóny broskví. V chuti je šťavnaté ovoce – jablka a kdoule. Velmi svěží kyselinka a minerální tóny na patře jsou v dokonalé souhře se sladkou a šťavnatou texturou. Závěr je příjemně ovocný, středně dlouhý, harmonický. Zkrátka perfektní polosuchý ryzlink. Dobře se kombinuje se slanými pokrmy a asijskou kuchyní.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-11 °C

Optimální doba zrání: do roku 2028
Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha klasické břidlicové vinice regionu Mosel
Půda modrá břidlice
Obsah cukru polosladké

Dr. L Riesling Off-Dry Mosel QbA 2022


Vinifikace

Hrozny používané k produkci Dr. L pocházejí výhradně z klasických břidličnatých vinic regionu Mosel. Réva je v průměru stará 30 let, sběr probíhá výhradně ručně v druhé polovině září a sklizené hrozny se následně šetrně přepraví do vinařství. Zemědělství bez chemie je samozřejmostí. Harmonický ryzlink vyžaduje náročnou péči o vinice, plně zralé, 100% zdravé ovoce (bez botrytidy); dlouhou dobu zrání, aby se chutě vyvinuly a kyselost změkčila a samozřejmě pečlivou sklepní práci. Vylisovaná šťáva se stabilizuje a následuje fermentace, která probíhá při kontrolované teplotě. Fermentace a zrání všech ryzlinků z řady Dr. L probíhá ve velkých neutrálních dubovýchsudech (1 000 až 3 000 litrů) za použití vlastních kvasinek a zrají minimálně 6 měsíců na kalech. Následně se suchý ryzlink doplní vínem s vysokou cukernatostí, tzv. "sladká rezerva", k dosažení stylistiky "feinherb". Tento specifický způsob vinifikace umožňuje vyrobit Dr. L Riesling feinherb každoročně totožný.

 

Obecné informace

TROCKEN | FEINHERB | FRUCHTIG
Řada Dr. L - nejúspěšnější vinná řada německého vinařského průmyslu


Vína z řady Dr. L jsou nejúpěšnější z celkového německého vinařského průmyslu, vína ztělesňují elegantní a pikantní styl
klasického moselského ryzlinku a zároveň nabízí výborný výkon cena/kvalita. Jsou osvěžující a ovocná, s jemným minerálním dotekem, který je pro kvalitní vína z Mosely zcela typický. 


Parametry vína


Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha klasické břidlicové vinice regionu Mosel
Půda modrá břidlice
Obsah cukru polosladké
Druh vína bílé
Odrůda Riesling
Řada Dr. L
Ročník 2022
Styl polosuché, ovocné, harmonické
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2028

Podobné produkty