Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Loimer Muskateller Auslese 2015

Kód: 200017-2015 EAN:
Skladem
569,00 Kč

Jedná se o víno zlatavě žluté barvy. V nádechu květinové, ovocné a mladistvé. Kombinace květinového bouquetu a štíhlé struktury dodává vínu svěžest a obrovskou pitelnost. V závěru elegantní, skvěle vyvážená kyselinka. Víno má velmi dobrý potenciál stárnutí.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-10 °C

Optimální doba zrání: do roku 2027
Výrobce Weingut Fred Loimer
Země původu Rakousko
Vinařský region Kamptal
Poloha vinice nacházející se severně od Langenlois
Půda hnědozem na podloží tvořeném rulou
Obsah cukru sladké

Loimer Muskateller Auslese 2015


Vinifikace

Souhra klimatu a půdy v Podunají je základem charakteru vín vinařství Loimer. Kontinentální panonské klima přináší do oblasti horké a suché dny, zatímco chladné proudy vzduchu z Waldviertelu tuto oblast jindy znatelně ochlazují. Jedinečné a pro pěstování vína ideální jsou i zdejší půdy. V tomto případě je to hnědozem na primární hornině – rule. Hrozny na tento sladký výběr byly sbírány až v průběhu listopadu. Podrtily se, nechaly 48 hodin naležet a teprve pak se lisovaly. Fermentace probíhala spontánně po dobu 3 měsíců. Následně se víno nechalo 12 měsíců zrát v nerezovém tanku na jemných kalech.

Obecné informace

Kamptal je jedna z trojice nejvýznamnějších vinařských oblastí při Dunaji. Láme se zde nejen podnebí, jelikož leží na rozmezí teplého proudu vzduchu z Panonie a chladných větrů z Waldviertelu, ale je také na rozcestí geologického podloží. Část kopců na severu Kamptalu je nejjižnějším výběžkem tzv. českého masivu, tvořeného takzvaným Gföhler Gneiss (rulou) a slídovou břidlicí, který volně přechází ve sprašové a štěrkovo-jílovité půdy směrem k Dunaji. Severovýchodně od Langenlois v okolí kopce Heiligenstein se nachází podloží pískovcové s vápencovými žílami. Centrem Kamptalu je město Langenlois, které se prakticky považuje za vinařské centrum celého Rakouska. Za návštěvu stojí nejen Loisium – muzeum vína, ale i množství naučných stezek okolními vinicemi.


Parametry vína


Výrobce Weingut Fred Loimer
Země původu Rakousko
Vinařský region Kamptal
Poloha vinice nacházející se severně od Langenlois
Půda hnědozem na podloží tvořeném rulou
Obsah cukru sladké
Druh vína bílé
Odrůda Gelber Muskateller
Řada Gutswein
Ročník 2015
Styl plné, svěží, koncentrované, ovocné
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 375 ml
Archivace do 2027

Podobné produkty