Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Van Volxem Riesling Rotschiefer Kabinett feinherb VDP.Gutswein 2020

Kód: 200521-2020 EAN:
Skladem
429,00 Kč

Ačkoliv se toto víno na první ochutnání jeví jako suché, tak opravdu není. Má tak vysokou mineralitu, slanost a živou kyselinu, že je pak cukr ve víně sotva patrný. Se svou bohatostí, intenzitou, pikantností, čistotou, a hlavně ovocem zaplňujícím celá ústa, je tento Riesling velmi inspirativní. A to pouze s 10 % obj. alk.

Ideální teplota ke konzumaci: 7-9 °C

Optimální doba zrání: do roku 2027
Výrobce Van Volxem
Země původu Německo
Vinařský region Saar
Poloha různé polohy s červenou břidlicí
Půda červená břidlice
Druh vína bílé

Van Volxem Riesling Rotschiefer Kabinett feinherb VDP.Gutswein 2020


Vinifikace

Vína Van Volxem jsou tím nejčistším a nejryzejším zprostředkováním zdejšího podloží, charakteru každé vinice a veškeré krásy, kterou může víno nabídnout. Vína jsou autentická, hluboká, nesmírně minerální, plná napětí, nekonečně elegantní, nabízející čistý požitek z pití. Všechny vinice jsou sklízeny ručně a s velkým důrazem na zdraví a kvalitu hroznů, aby nebylo potřeba žádných enologických zásahů. Používají se kvasinky vyselektované z vlastních vinic a vínům se dopřává prostor a čas, aby projevila svou krásu. Rotschiefer Riesling Kabinett je vínem, které je precizně seskládáno z několika poloh s podložím tvořeném červenou břidlicí. Ta se ve vínech projevuje velmi otevřenou ovocnou a květinovou aromatikou s jemným chuťovým profilem. Lehký zbytkový cukr těmto vínům velice sluší.

Obecné informace

Vinice v Sársku se omezují na převážně jižně orientované břidlicové svahy podél řeky. Výjimečnost zdejších poloh dokládá mnoho historických pramenů hovořících o nejvyhledávanějších a nejdražších lokalitách ryzlinku rýnského na světě. Sárská vína jsou obecně chválena za to, že ještě výrazněji než vína z Mosely ukazují ušlechtilý, květinový buket ryzlinku. Je to dáno kombinací neúrodné půdy bohaté na minerály a vysoké záhřevnosti zdejších svahů v kombinaci s nízkými teplotami v noci. Vinařství Van Volxem se na svých vinicích snaží udržovat genetickou rozmanitost klonů Rieslingu, která se tu díky různému stáří révy doposud zachovala. Vinice jsou místy tak příkré a povrch díky rozdrolené břidlici tak kluzký, že je prakticky nelze obdělávat žádnou technikou. Tradiční způsoby hospodaření na vinicích zůstávají proto po staletí neměnné a nadále vše stojí na lidském potu a odhodlání. 


Parametry vína


Výrobce Van Volxem
Země původu Německo
Vinařský region Saar
Poloha různé polohy s červenou břidlicí
Půda červená břidlice
Druh vína bílé
Obsah cukru polosuché
Odrůda Riesling
Řada VDP.Gutswein
Ročník 2021
Styl jemné, květinové, ovocné, hluboké
Hodnocení Barika 95 bodů
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2027

Podobné produkty