Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Pere Mata L'Origen 2018 D.O. Cava

Kód: 500849-2018 EAN:
Skladem
449,00 Kč

Barva je světlá, slámová se zelenými problesky, jemné středně intenzivní perlení, vysokou aromatiku s elegantní nazrálostí, která evokuje jablka, kdoule, citrusy ve spojení s pečeným toustem, chlebovou kůrkou a sladkým pečivem. V ústech je plně harmonické, bohaté, krémové s živou kyselinkou, vyzrálým ovocem a tóny medu. Dochuť je velmi příjemná, persistentní a vybízí k dalšímu doušku.

Ideální teplota ke konzumaci: 11-12 °C

Optimální doba zrání: do roku 2026
Výrobce Pere Mata
Země původu Španělsko
Vinařský region Penedés
Poloha mírně zvlněné vinice v okolí Sant Sadurní d'Anoia
Půda jílovito-vápenité
Druh vína šumivé

Pere Mata L'Origen 2018 D.O. Cava


Vinifikace

Pere Mata je kvalitou a dokonalostí téměř posedlý, a proto taky na svá vína používá mošt nejvyšší kvality, získaný jen velmi měkkým lisováním. Jelikož je přesvědčen o důležitosti dlouhého ležení na kalech, jsou prakticky všechny jeho Cavy produkovány jako ročníkové a minimálně v kategorii Reserva. To podle pravidel pro výrobu Cavy znamená nejméně 15 měsíců ležení na kalech. V Pereho podání je to většinou 24 měsíců a více. Tato Cava byla vyrobena jako návrat ke kořenům produkce Cavy v regionu Penedés. První Cava se mísila právě z těchto odrůd Macabeu a Xarello a měla lehký zbytkový cukr. Primární fermentace probíhá v nerezu a svou komplexitu pak získává dlouhým ležením na kalech po dobu tří let.  

Obecné informace

Ačkoliv se šumivé víno vyráběné tradiční metodou s označením Cava může vyrábět takřka po celém Španělsku, nejpříhodnější podmínky pro jeho produkci jsou v regionu Penedés v Katalánsku, jen pár kilometrů západně od Barcelony. Na svých 5 hektarech vinic pěstuje Pere výhradně tradiční odrůdy Xarel-lo, Macabeo, Parellada a Trepat, které podle něj jako jediné dokáží správně vystihnout terroir této oblasti. Nesnaží se vyrobit Champagne v Penedés, ale usiluje o naprosto autentický produkt, který bude mít čistotu a eleganci podobnou Champagne. Většina keřů má stáří mezi 30–40 lety, což na zdejších jílovito-vápenitých půdách zajišťuje moštu dostatečnou koncentraci. Všechny vinice jsou od roku 2007 obhospodařovány čistě organicky.


Parametry vína


Výrobce Pere Mata
Země původu Španělsko
Vinařský region Penedés
Poloha mírně zvlněné vinice v okolí Sant Sadurní d'Anoia
Půda jílovito-vápenité
Druh vína šumivé
Obsah cukru suché
Odrůda Macabeo, Xarel-lo
Řada Gran Reserva
Ročník 2018
Styl středně plné, delikátní, ovocné, krémové, harmonické, vyrovnané
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2026
Dárkové balení -

Podobné produkty