Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Pere Mata L'Ensamblatge 2017 D.O. Cava

Kód: 500851-2017 EAN:
Skladem
479,00 Kč

Víno září sytou slámovou barvou poukazujicí na značnou vyzrálost. Perlení je jemné, ale stále dosti intenzivní. Víno je bohatě minerální, kamenité, na vůni nepříliš expresivní, s patrnou vůní po kvasinkách. V ústech je však velmi bohaté, hladké, krémové s nádechem vanilky, medu, briošky, tropického ovoce a vyzrálých jablek. Všudypřítomná jemná kyselinka tomu dodává šťávu a vyšší ovocnost. Závěr je dlouhý, harmonický, lehce oříškový.

Ideální teplota ke konzumaci: 12 °C

Optimální doba zrání: do roku 2027
Výrobce Pere Mata
Země původu Španělsko
Vinařský region Penedés
Poloha mírně zvlněné vinice v okolí Sant Sadurní d'Anoia
Půda jílovito-vápenitá
Druh vína šumivé

Pere Mata L'Ensamblatge 2017 D.O. Cava


Vinifikace

Pere Mata je kvalitou a dokonalostí téměř posedlý, a proto taky na svá vína používá mošt nejvyšší kvality, získaný jen velmi měkkým lisováním. Jelikož je přesvědčen o důležitosti dlouhého ležení na kalech, jsou prakticky všechny jeho Cavy produkovány jako ročníkové a minimálně v kategorii Reserva. To podle pravidel pro výrobu Cavy znamená nejméně 15 měsíců ležení na kalech. V Pereho podání je to většinou 24 měsíců a více. Tato Cava by měla být vyjádřením zdejšího terroiru, místních tradičních odrůd a jejich výtečného potenciálu k dlouhému zrání. Tiché víno bylo vinifikováno v nerezu a po druhotné fermentaci v lahvi bylo ponecháno na kalech celé dlouhé 4 roky.

Obecné informace

Ačkoliv se šumivé víno vyráběné tradiční metodou s označením Cava může vyrábět takřka po celém Španělsku, nejpříhodnější podmínky pro jeho produkci jsou v regionu Penedés v Katalánsku, jen pár kilometrů západně od Barcelony. Na svých 5 hektarech vinic pěstuje Pere výhradně tradiční odrůdy Xarel-lo, Macabeo, Parellada a Trepat, které podle něj jako jediné dokáží správně vystihnout terroir této oblasti. Nesnaží se vyrobit Champagne v Penedés, ale usiluje o naprosto autentický produkt, který bude mít čistotu a eleganci podobnou Champagne. Většina keřů má stáří mezi 30–40 lety, což na zdejších jílovito-vápenitých půdách zajišťuje moštu dostatečnou koncentraci. Všechny vinice jsou od roku 2007 obhospodařovány čistě organicky.


Parametry vína


Výrobce Pere Mata
Země původu Španělsko
Vinařský region Penedés
Poloha mírně zvlněné vinice v okolí Sant Sadurní d'Anoia
Půda jílovito-vápenitá
Druh vína šumivé
Obsah cukru suché
Odrůda Xarel-lo, Macabeo, Parellada
Řada Gran Reserva
Ročník 2017
Styl středně plné, vrstevnaté, barvité, ovocné, harmonické
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2027
Dárkové balení -

Podobné produkty