Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Weingut Hauck Chardonnay Bermersheimer Hildegardisberg Spätlese QmP 2021

Kód: 300004-2021 EAN:
Skladem
339,00 Kč

Barva je světlejší v barvě dužniny žlutého melounu. Ve vůni jsou rostlinné tóny s nádechem lučního kvítí a dotekem peckovin a citrusů. Přímá, živá kyselinka, jemné rostlinné, květinové a máslové stopy na patře, náznak sladkosti, trochu citronový závěr s hřejivým projevem alkoholu v dochuti.

Ideální teplota ke konzumaci: 10-11 °C

Optimální doba zrání: do roku 2029
Výrobce Weingut Hauck
Země původu Německo
Vinařský region Rheinhessen
Poloha Bermersheimer Hildegardisberg
Půda vápenec
Obsah cukru suché

Weingut Hauck Chardonnay Bermersheimer Hildegardisberg Spätlese QmP 2021


Vinifikace

Toto Chardonnay roste na vápencové půdě nejvýše položené vinice v lokalitě Bermersheimu. To slibuje zralé žluté ovoce, určitou chladivost a mineralitu, ale také velkou sílu a dobrou délku. Sklizeň probíhá koncem září a začátkem října. Sklizené hrozny se co nejrychleji přepraví do vinařství, kde se část hned vylisuje a část jen podrtí a nechá další 2-3 týdny macerovat. Další vinifikace včetně malolaktické fermentace probíhá částečně v nerezových nádobách a částečně ve francouzských dubových sudech. Vše je završeno 8měsíčním ležením a zráním na jemných kalech.

Obecní informace

Vinice vinařství Hauck se nacházejí v německé oblasti Rheinhessen. Rozprostírají se na svazích kopců kolem obcí Bermersheim vor der Höhe, Alzey, Albig a Ensheim. Jejich nejlepšími polohami jsou Bermersheimer Klosterberg a Ensheimer Kachelberg. Půda je zde především vápenitého charakteru a její vlastnosti se odráží i ve víně. Réva je vedena klasickým rýnsko-hessenským způsobem a její průměrné stáří je 35 let. Ryzlink je co do množství nejvýznamnější odrůdou vinařství. Kromě něj však pěstují ještě mnoho dalších druhů révy jako; Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Merlot, Portugal, Müller-Thurgau, Svatovavřinecké, Rulandské šedé, Auxerrois a Rulandské modré.


Parametry vína


Výrobce Weingut Hauck
Země původu Německo
Vinařský region Rheinhessen
Poloha Bermersheimer Hildegardisberg
Půda vápenec
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Chardonnay
Řada -
Ročník 2021
Styl suché, ovocné, strukturované, elegantní, minerální
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2028

Podobné produkty