Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Loimer Muskateller Trockenbeerenauslese 2015

Kód: 200018-2015 EAN:
Skladem
1099,00 Kč

Víno je zlatavé barvy s jantarovými odlesky. V nádechu hroznová vůně, aroma sušených meruněk, s medovými tóny. Na patře je plné a vláčné. Chuť kandovaného ovoce spolu s osvěžující kyselinkou, jemným alkoholem a krémovou strukturou přechází do dlouhého lahodného závěru

Ideální teplota ke konzumaci: 10-12 °C

Optimální doba zrání: do roku 2037
Výrobce Weingut Fred Loimer
Země původu Rakousko
Vinařský region Kamptal
Poloha vinice ležící severozápadně od města Langenlois
Půda rula a hnědozem
Obsah cukru sladké

Loimer Muskateller Trockenbeerenauslese 2015


Vinifikace

Souhra klimatu a půdy v Podunají je základem charakteru vín vinařství Loimer. Kontinentální panonské klima přináší do oblasti horké a suché dny, zatímco chladné proudy vzduchu z Waldviertelu tuto oblast jindy znatelně ochlazují. Jedinečné a pro pěstování vína ideální jsou i zdejší půdy. V tomto případě je to hnědozem na primární hornině – rule. Hrozny na tento výběr byly sbírány až koncem listopadu. Pošlapaly se, nechaly 48 hodin naležet a pak se šetrně vylisovaly. Fermentace probíhala spontánně po dobu 6 měsíců. Následně se víno nechalo 10 měsíců zrát v dubových sudech na jemných kalech.

Obecné informace

Kamptal je jedna z trojice nejvýznamnějších vinařských oblastí při Dunaji. Láme se zde nejen podnebí, jelikož leží na rozmezí teplého proudu vzduchu z Panonie a chladných větrů z Waldviertelu, ale je také na rozcestí geologického podloží. Část kopců na severu Kamptalu je nejjižnějším výběžkem tzv. českého masivu, tvořeného takzvaným Gföhler Gneiss (rulou) a slídovou břidlicí, který volně přechází ve sprašové a štěrkovo-jílovité půdy směrem k Dunaji. Severovýchodně od Langenlois v okolí kopce Heiligenstein se nachází podloží pískovcové s vápencovými žílami. Centrem Kamptalu je město Langenlois, které se prakticky považuje za vinařské centrum celého Rakouska. Za návštěvu stojí nejen Loisium – muzeum vína, ale i množství naučných stezek okolními vinicemi.


Parametry vína


Výrobce Weingut Fred Loimer
Země původu Rakousko
Vinařský region Kamptal
Poloha vinice ležící severozápadně od města Langenlois
Půda rula a hnědozem
Obsah cukru sladké
Druh vína bílé
Odrůda Gelber Muskateller
Řada Gutswein
Ročník 2015
Styl plné, krémové, svěží, aromatické
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 375 ml
Archivace do 2037

Podobné produkty