Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Gamla Chardonnay 2020

Kód: 100011-2020 EAN:
Skladem
419,00 Kč

Světlá slámově žlutá barva, komplexní ovocné tóny citrusových plodů, hrušky a banánu, na patře je kulaté a ušlechtilé s velmi jemnými máslovými tóny, podpořeno příjemnou kyselinkou a atraktivním aroma vanilky. Středně plné víno s osvěžujícím a dlouhým závěrem.

Ideální teplota ke konzumaci: 7-9°C.

Optimální doba zrání: do roku 2026
Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Střední a severní Golany
Poloha chladné polohy okolo 700-1000 m.n.m.
Půda štěrk na sopečném podkladu čediče a tufy
Obsah cukru suché

Gamla Chardonnay 2020


Vinifikace

Gamla Chardonnay se pěstuje v oblasti středních Golan v Izraeli. Keře révy o stáří kolem 30 let prospívají na štěrkové půdě s podkladem sopečného původu (čediče a tufy). Réva je během vegetačního období ošetřována ručně, selektivní sklizeň je samozřejmostí. Následuje šetrné oddělení bobulí od třapiny. Měkké lisování hroznů přes lisovací membránu pomocí stlačeného vzduchu zabraňuje mechanickému poškození jadérek, a tím je zajištena výroba vysoce kvalitních moštů a vín. Toto Chardonnay je fermentováno za studena v nerezovém tanku a následně víno zraje po dobu 4 měsíců v sudech z francouzského dubu o objemu 225 l. Představuje mimořádnou kvalitu ve své řadě, stejně jako ostatní špičková odrůdová vína řady Gamla. Každé víno je zárukou vysoké hodnoty uznávané jak v Izraeli, tak v zahraničí.

Obecné informace

Nikde jinde v Izraeli nenajdeme tak ideální podmínky pro pěstování vína jako na Golanech. Golanské výšiny se vyznačují rozmanitostí půdních typů, jak ve vztahu k nadmořské výšce a složení, tak k vlastnostem. Rozkládají se v nadmořské výšce od 400 m n.m. v jižní části až po 1 200 m n.m. na severu. Vyskytuje se zde dobře odvodněná, provzdušněná bazaltická půda bohatá na minerály, stejně jako i těžší a hlubší půdy s vyšším obsahem jílu. Počasí je na Golanských výšinách ideální. Klasické středozemní klima přináší chladné a vlhké zimy a teplá a suchá léta, avšak s výraznými rozdíly mezi denní a noční teplotou. Severní Golany, které jsou položeny ve vyšší nadmořské výšce a kde v zimě sněží, jsou optimální pro odrůdy, které mají rády chladnější klima, například Chardonnay a Pinot Noir. Střední Golany, kde jsou teploty mírnější, jsou vhodné pro plnější červené odrůdy jako Cabernet Sauvignon a Syrah. Slunné jižní Golany pomáhají rozvíjet intenzivní charakter vínům jako je třeba Muscat.


Parametry vína


Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Střední a severní Golany
Poloha chladné polohy okolo 700-1000 m.n.m.
Půda štěrk na sopečném podkladu čediče a tufy
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Chardonnay
Řada Gamla
Ročník 2020
Styl suché, ovocné, minerální, dlouhé
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2026
Dárkové balení -

Podobné produkty