Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Dr. Loosen Riesling Knochentrocken 2021

Kód: 300032-2021 EAN:
Skladem
449,00 Kč

Moselský ryzlink trochu jinak: Světlá slámově žlutá barva s decentními zelenkavými okraji. Velmi svěží a precizní vůně bílých květů a čerstvého bílého ovoce včetně citrusových plodů. V chuti je štíhlé, řízné a osvěžující, s lehkou, ale precizní mineralitou. V těle je tento ryzlink lehký a megasuchý a v závěru středně dlouhý. 

Ideální teplota ke konzumaci: 7-10 °C

Optimální doba zrání: do roku 2028
Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha vinice okolo obce Ürzig
Půda různobarevné břidlicové půdy
Obsah cukru suché

Dr. Loosen Riesling Knochentrocken 2021


Vinifikace

Vinice se rozprostírají na typické různobarevné břidlicové půdě a víno je produkováno pod klasifikací německé asociace VDP, konkrétně se jedná o klasifikovaný výrobek VDP.Gutswein, který pochází výhradně z vlastních vinic z obce Erden. Sběr probíhá ručně v první polovině září. Aby člověk vyrobil harmonický suchý ryzlink, vyžaduje to náročnou péči o vinici, plně vyzrálé, 100% zdravé ovoce (bez botrytidy), dlouhou dobu zrání ve sklepě, aby se chutě vyvinuly a kyselost změkčila a samozřejmě pečlivou sklepní práci. Všechny suché ryzlinky Dr. Loosena jsou fermentovány a dozrávají ve velkých, neutrálních dubových sudech (1000 až 3000 litrů) za použití vlastních kvasinek a leží minimálně 12 měsíců na kalech. V případě ryzlinku Knochentrocken probíhá alkoholická fermentace až do 0,4 gr/l zbytkového cukru a za nižších teplot pro zachování aroma bílého ovoce a svěží kyselinky.

 

Obecné informace

VDP.Gutswein Riesling Knochentrocken: Ernie Loosen vyrábí tzv. VDP.Gutsweine výhradně z vlastních vinic na třech druzích břidlice - červené, modré a šedé. Vůně těchto moselských ryzlinků je vždy čistá a minerální. Evokuje plně zralé citrusové plody, kandované ovoce, k tomu nuance pazourku a dokonalou ovocnou aromatiku. Vše je zralé, okouzlující a voňavé, avšak nikoli obyčejné. Protože obyčejnost nepochází z terroiru pustých strmých svahů. Ten právě dodává hroznům kamenitě-kořenitou rovnováhu až do úplné ovocné zralosti. Všechno to do sebe dokonale zapadá. Vína
této řady jsou moselské ryzlinky par excellence! V ústech vibrující napětí a hodně síly. Mosela se zde projevu.


Parametry vína


Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha vinice okolo obce Ürzig
Půda různobarevné břidlicové půdy
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Riesling
Řada VDP.Gutswein
Ročník 2021
Styl suché, svěží, minerální
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2028

Podobné produkty