Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Yarden Chardonnay 2021

Kód: 100031-2021 EAN:
Skladem
529,00 Kč

Světle žlutá barva. Tóny zralé hrušky, jablka, ananasu a citrusových plodů proložené vanilkou a dobře integrovaným sudem. Aroma bohaté a máslové, s dlouhým atraktivním závěrem.

Ideální teplota ke konzumaci: 9-11 °C

Optimální doba zrání: do roku 2026
Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Horní Galilea & Střední Golany
Poloha vinice v nadmořských výškách do 800 m
Půda stěrková s podložím sopečného původu - čedič a tuf
Druh vína bílé

Yarden Chardonnay 2021


Vinifikace

Yarden Chardonnay se pěstuje v oblasti středních Golan a Horní Galileje v Izraeli. Réva o průměrném stáří kolem 20 let zde roste na štěrkové půdě s podkladem sopečného původu (čediče a tufy). Pěstuje se na malé výnosy (do 2 kg na keř) - cílem je koncentrace aroma, extraktu a minerality. Během vegetačního období je ošetřována a odlisťována ručně. Po selektivní ruční sklizni následuje šetrné oddělení bobulí od třapiny a měkké lisování pro dosažení vysoce kvalitního moštu. Chardonnay je fermentováno bez macerace a vinifikováno ve francouzských dubových sudech po dobu 7 měsíců.

Obecné informace

Nikde jinde v Izraeli nenajdeme tak ideální podmínky pro pěstování vína jako na Golanech. Golanské výšiny se vyznačují rozmanitostí půdních typů, jak ve vztahu k nadmořské výšce a složení, tak k vlastnostem. Rozkládají se v nadmořské výšce od 400 m n.m. v jižní části až po 1 200 m n.m. na severu. Vyskytuje se zde dobře odvodněná, provzdušněná bazaltická půda bohatá na minerály, stejně jako i těžší a hlubší půdy s vyšším obsahem jílu. Počasí je na Golanských výšinách ideální. Klasické středozemní klima přináší chladné a vlhké zimy a teplá a suchá léta, avšak s výraznými rozdíly mezi denní a noční teplotou. Severní Golany, které jsou položeny ve vyšší nadmořské výšce a kde v zimě sněží, jsou optimální pro odrůdy, které mají rády chladnější klima, například Chardonnay a Pinot Noir. Střední Golany, kde jsou teploty mírnější, jsou vhodné pro plnější červené odrůdy jako Cabernet Sauvignon a Syrah. Slunné jižní Golany pomáhají rozvíjet intenzivní charakter vínům jako je třeba Muscat.


Parametry vína


Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Horní Galilea & Střední Golany
Poloha vinice v nadmořských výškách do 800 m
Půda stěrková s podložím sopečného původu - čedič a tuf
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Chardonnay
Řada Yarden
Ročník 2021
Styl středně plné, krémové, ovocné, s výraznějším dotekem sudu
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2026
Dárkové balení -

Podobné produkty