Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Van Volxem Riesling Ockfener feinherb VDP.Ortswein 2020

Kód: 200524-2020 EAN:
Skladem
479,00 Kč

V nádechu se mísí lehký projev citrusů - kumquatu a limetkové kůry, s pikantnějšími kořenitými tóny po bílém pepři a provensálských bylinkách. Bohatá mineralita, avšak lehce skryta za ovocným projevem. V ústech působí víno decentně a nepříliš expresivně. Na patře s mírnou slaností, bujnou ovocností, hravou kyselinou, herbálním projevem. Sladkost vína je velmi nevtíravá, pouze se stará o celkovou harmonii všech složek. Dochuť je elegantní, přetrvávající, říkající „ještě!“. 

Ideální teplota ke konzumaci: 8-9 °C

Optimální doba zrání: do roku 2026
Výrobce Van Volxem
Země původu Německo
Vinařský region Saar
Poloha Ockfen
Půda devonské břidlice
Druh vína bílé

Van Volxem Riesling Ockfener feinherb VDP.Ortswein 2020


Vinifikace

Vína Van Volxem jsou tím nejčistším a nejryzejším zprostředkováním zdejšího podloží, charakteru každé vinice a veškeré krásy, kterou může víno nabídnout. Vína jsou autentická, hluboká, nesmírně minerální, plná napětí, nekonečně elegantní, nabízející čistý požitek z pití. Všechny vinice jsou sklízeny ručně a s velkým důrazem na zdraví a kvalitu hroznů, protože když je zdravá surovina, není potřeba žádných enologických zásahů. Používají se kvasinky vyselektované z vlastních vinic a vínům se dopřává prostor a čas, aby projevila svou krásu. Ockfen, nesporně jedna z nejcennějších ryzlinkových lokalit na světě, se majestátně tyčí v úzkém bočním údolí řeky Saar. Díky skeletovitým devonským břidlicovým půdám a neúrodným šedým horninám zde vznikají jemně kořeněná vína plná charakteru, která již po staletí těší znalce svou jedinečnou mineralitou a dlouhověkostí.

Obecné informace

Vinice v Sársku se omezují na převážně jižně orientované břidlicové svahy podél řeky. Výjimečnost zdejších poloh dokládá mnoho historických pramenů hovořících o nejvyhledávanějších a nejdražších lokalitách ryzlinku rýnského na světě. Sárská vína jsou obecně chválena za to, že ještě výrazněji než vína z Mosely ukazují ušlechtilý, květinový buket ryzlinku. Je to dáno kombinací neúrodné půdy bohaté na minerály a vysoké záhřevnosti zdejších svahů v kombinaci s nízkými teplotami v noci. Vinařství Van Volxem se na svých vinicích snaží udržovat genetickou rozmanitost klonů Rieslingu, která se tu díky různému stáří révy doposud zachovala. Vinice jsou místy tak příkré a povrch díky rozdrolené břidlici tak kluzký, že je prakticky nelze obdělávat žádnou technikou. Tradiční způsoby hospodaření na vinicích zůstávají proto po staletí neměnné a nadále vše stojí na lidském potu a odhodlání. 


Parametry vína


Výrobce Van Volxem
Země původu Německo
Vinařský region Saar
Poloha Ockfen
Půda devonské břidlice
Druh vína bílé
Obsah cukru polosuché
Odrůda Riesling
Řada VDP.Ortswein
Ročník 2020
Styl svěží, minerální, ovocné, šťavnaté
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2026

Podobné produkty