Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Sattlerhof Sauvignon Blanc Ried Kapellenweingarten Große STK Lage 2020

Kód: 200170-2020 EAN:
Skladem
799,00 Kč

Víno má světle žlutou barvu se zlatavými odlesky a zelenkavým okrajem. Ve vůni lze najít zralé hrušky, strouhanou citronovou kůru, náznak červeného rybízu i listů černého rybízu. V ústech je pikantní, široké, vrstevnaté a slané. Bohatá mineralita dráždí každý pohárek na jazyku a je hlavní složkou celkové textury vína. Vše je doprovozeno výraznou, ale nevtíravou kyselinou, která přejde hladce do dochuti a nakonec se vytratí. Víno je dlouhé, osobité, velice štýrské.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-10 °C

Optimální doba zrání: do roku 2028
Výrobce Sattlerhof
Země původu Rakousko
Vinařský region Südsteiermark
Poloha Kapellenweingarten Grosse Lage
Půda křídový písek a oblázky
Obsah cukru suché

Sattlerhof Sauvignon Blanc Ried Kapellenweingarten Große STK Lage 2020


Vinifikace

Kapellenweingarten patří mezi nejlepší polohy jižního Štýrska a jako taková nese označení Grosse STK Lage. S nadmořskou výškou 550 m je vzdušná, chladná a taky nejvýše položená vinice vinařství Sattlerhof. Její název je odvozen od malé kapličky, která se nachází uprostřed vinice. Kolem vinice se rozprostírají lesy zachytávající studené větry, vanoucí přes vrch Koralpe, který je na dohled. Půdy vznikly sedimentací, křídový písek a oblázky se často vyskytují v podobě konglomerátů. Na strmých svazích se daří zejména odrůdám Morillon, Sauvignon blanc a Muskateller. Chladná a vzdušná poloha produkuje fyziologicky plně vyzrálé hrozny dávající relativně lehký obsah alkoholu. Stáří révy je průměrně 30 let. Hrozny jsou sbírány ručně do menších přepravek a jsou zpracovávány s největší šetrností. Zvláště lisování je měkké a rychlé, aby se vylisoval jen čistý mošt s nejvyšší možnou ovocností. Vinifikace probíhá v nerezu s následným ležením na kvasničných kalech po dobu 1 roku.

Obecné informace

Úchvatně strmé svahy jižního Štýrska, svisle šrafované řádky révy, charakterizují jednu z nejkouzelnějších vinařských oblastí na světě. Na 2 800 hektarech vinic se z 91 % pěstují bílé odrůdy, které slouží jako základ pro vína DAC. Vlajkovou lodí oblasti je bezesporu Sauvignon Blanc z nejlepších jednotlivých viničních tratí, které se vyznačují půdami tvořenými vápenitými usazeninami s množstvím zkamenělých pozůstatků korýšů a mušlí. Za zmínku stojí také jemně aromatický, vysoce svěží Gelber Muskateller. Na záhřevnějších polohách mívají vína zralá ovocná aromata, zatímco na chladnějších vinicích v nadmořské výšce od 400 m se objevují vína spíše rostlinného charakteru. Vždy však s bohatou mineralitou, která je typickým rysem všech štýrských vín. 


Parametry vína


Výrobce Sattlerhof
Země původu Rakousko
Vinařský region Südsteiermark
Poloha Kapellenweingarten Grosse Lage
Půda křídový písek a oblázky
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Sauvignon blanc
Řada Riedenwein
Ročník 2020
Styl středně plné, herbální, minerální
Uzávěr Vinolok
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2028

Podobné produkty