Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Loimer Riesling Loiserberg 1ÖTW Erste Lage Kamptal DAC 2017

Kód: 200005-2017 EAN:
Skladem
699,00 Kč

Plná slámově žlutá barva s vysokou viskozitou a leskem. V nádechu směs sušených meruněk a heřmánku. Na patře je patrná výrazně slaná mineralita, citrusovost, žluté peckové ovoce, vše propojené vitální kyselinou. Výrazně suché. Průběh chuti je velmi intenzivní a přechází do neméně atraktivní citrusové dochuti.  

Ideální teplota ke konzumaci: 12-13 °C

Optimální doba zrání: do roku 2028
Výrobce Weingut Fred Loimer
Země původu Rakousko
Vinařský region Kamptal
Poloha Loiserberg Erste Lage
Půda žula, spraš, štěrk, slídová břidlice
Obsah cukru suché

Loimer Riesling Loiserberg 1ÖTW Erste Lage Kamptal DAC 2017


Vinifikace

LOISERBERG „Horské“ vinice sahající až do nadmořské výšky 380 m, větrné a s extrémními teplotami. Nachází se na skalnatém masivu západně od Langenlois. Kromě sprašových vrstev s bezvápnitou hnědou půdou, které směrem k jihovýchodu sílí, se zde prolínají žulové a krystalické křemičité horniny jako jsou pararendziny, slídové břidlice a amfibolity. Hrozny jsou sklízeny začátkem října do malých přepravek a selektovány ručně. Lisují se celé hrozny po dobu 12 hodin, aby došlo i k částečné maceraci. Fermentace probíhá spontánně v nerezu při nižší teplotě po dobu 4-6 týdnů, pak víno leží 4 měsíce na hrubých kalech a 4 měsíce na jemných. Lahvuje se v létě.

Obecné informace

Erste Lage - Asociace tradičních rakouských vinařství (Österreichische Traditionsweingüter, ÖTW) je stále blíže svému cíli – klasifikaci vinic v podunajském regionu. Prvotřídní vína se definují nejenom technickými údaji jako je obsah cukru a kyselin, ale důležitou roli hrají také jiné hodnoty – identita, rovnováha, hloubka, komplexnost, jemnost. A ještě jeden faktor je rozhodující – jen výjimečné vinice mohou produkovat velká vína. Po téměř dvou desítkách let zkoumání, pozorování, diskuzí a rozborů učinila ÖTW první krok ke komplexní klasifikaci poloh v podunají – bylo rozhodnuto o klasifikaci 52 poloh jako „Erste Lage“.  Samozřejmě se jedná o proces, který bude trvat několik dalších let. Ochranná známka, která identifikuje vína jako „klasifikovaná podle místa původu“, je chráněna sdružením ÖTW a může ji používat pouze 77 členských vinařství. Klasifikace je založena na systému DAC a posouvá ji ještě o krok dále.  


Parametry vína


Výrobce Weingut Fred Loimer
Země původu Rakousko
Vinařský region Kamptal
Poloha Loiserberg Erste Lage
Půda žula, spraš, štěrk, slídová břidlice
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Riesling
Řada Erste Lage
Ročník 2017
Styl plné, minerální, herbální, intensivní
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2028

Podobné produkty