Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Loimer Riesling Kamptal DAC 2021

Kód: 200003-2021 EAN:
Skladem
379,00 Kč

Středně výrazná citronově žlutá až slámová barva, intenzivní aroma mučenky, meruňky a citrusů. V chuti dominuje svěží kyselinka doplněná neuvěřitelnou mineralitou. Křupavé, jemné, s doteky máty na patře. Dochuť je v duchu citrusové svěžesti se střední délkou.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-10 °C

Optimální doba zrání: do roku 2027
Výrobce Weingut Fred Loimer
Země původu Rakousko
Vinařský region Kamptal
Poloha vinice v okolí Langenlois a přilehlých vesnic
Půda spraše, jíly, štěrky, písky
Obsah cukru suché

Loimer Riesling Kamptal DAC 2021


Vinifikace

Hrozny tohoto vína pochází ze starých vinic kolem Langenlois a z blízkých oblastí jako Zöbing, Gobelsburg, Schiltern a Mollands. Vzájemná souhra půdních a klimatických podmínek tvoří základní charakter vín z Kamptalu. Podnebí Panonie přináší od Maďarska horké a suché dny, které jsou vyváženy chladnými větrnými proudy z regionu Waldviertel. Jak mladá, tak stará réva vyrůstá z 80 % na sprašovitých půdách a z 20 % na rule. Hrozny jsou sklízeny začátkem října do malých přepravek a selektovány ručně. Lisují se celé po dobu 12 hodin, čímž dochází i k maceraci. Po fermentaci v nerezových tancích se víno stáčí z hrubých kalů a dále zraje v nerezu na jemných kalech po dobu 2 měsíců.

Obecné informace

Kamptal je jedna z trojice nejvýznamnějších vinařských oblastí při Dunaji. Láme se zde nejen podnebí, jelikož leží na rozmezí teplého proudu vzduchu z Panonie a chladných větrů z Waldviertelu, ale je také na rozcestí geologického podloží. Část kopců na severu Kamptalu je nejjižnějším výběžkem tzv. českého masivu, tvořeného takzvaným Gföhler Gneiss (rulou) a slídovou břidlicí, který volně přechází ve sprašové a štěrkovo-jílovité půdy směrem k Dunaji. Severovýchodně od Langenlois v okolí kopce Heiligenstein se nachází podloží pískovcové s vápencovými žílami. Centrem Kamptalu je město Langenlois, které se prakticky považuje za vinařské centrum celého Rakouska. Za návštěvu stojí nejen Loisium – muzeum vína, ale i množství naučných stezek okolními vinicemi.


Parametry vína


Výrobce Weingut Fred Loimer
Země původu Rakousko
Vinařský region Kamptal
Poloha vinice v okolí Langenlois a přilehlých vesnic
Půda spraše, jíly, štěrky, písky
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Riesling
Řada Kamptal DAC
Ročník 2021
Styl lehké, svěží, minerálně-ovocné
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2027

Podobné produkty