Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Dr. Loosen Riesling Wehlener Sonnenuhr Kabinett trocken 2021

Kód: 300049-2021 EAN:
Skladem
429,00 Kč

Světlý slámově žlutý odstín s výraznou jiskrou. Vůně je mladá a svěží s tóny zeleného jablka, citronu a bílého hroznového vína, doplněna jemnými květinovými a minerálními nuancemi. Na chuti působí víno lehce, živě a jasně se šťavnatou kyselinou, perfektně vyváženou zbytkovým cukrem. Chuť je minerální s harmonickým a osvěžujícím závěrem.

Ideální teplota ke konzumaci: 9-11 °C

Optimální doba zrání: do roku 2030
Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha Wehlener Sonnenuhr VDP.Grosse Lage
Půda Kamenitá, mělká půda z modré břidlice
Obsah cukru polosuché

Dr. Loosen Riesling Wehlener Sonnenuhr Kabinett trocken 2021


Vinifikace

Ve Wehlenu vznikají nejlepší vína s komplexní chutí, výrazným charakterem místa a zvláštním potenciálem zrání. Hrozny jsou ručně sbírané a pečlivě selektované, spontánně kvašené v použitých dubových sudech typu Fuder (1000-3000 l) a zrající na kalu po dobu nejméně jednoho roku. Teprve poté se vína prodávají. Tímto způsobem získávají vína nejen fascinující vůni, ale také skvělou strukturu a přirozenou harmonii pro dlouhou životnost. Během zrání na kalech se vína nepromíchávají. Množství sklizně je omezeno na maximální výnos 40 hl z hektaru.

 

Obecné informace

VDP.GROSSE LAGE Wehlener Sonnenuhr: Vinice je exponovaná jiho-jihozápadním až jihozápadním směrem k řece, která ji chrání před mrazem díky akumulaci tepla vodou, a zároveň je svou orientací a okolními kopci chráněna před větrem vanoucím údolím Mosely. Ve Wehlenu se téměř nevyskytuje ornice, ale téměř výhradně rozlámané a zvětralé úlomky čisté modré břidlice z údolí Mosely. Tato čistota se odráží ve vínech z této lokality. Kamenitá, mělká půda z modré břidlice dodává vínu jemnou, svěží kyselinku a jedinečnou eleganci. Pěstuje se zde jedno z nejelegantnějších a nejjemněji vonících bílých vín na světě a je také tím nejpůvabnějším, co vinařství produkuje. Viniční plochy VDP.GROSSE LAGE, mezi něž je i tato zařazena, představují kvalitativní vrchol německého vinného průmyslu a spousta z nich byla v mapách zaznamenána již před staletími. Nenapodobitelně reflektují jedinečný charakter polohy a skvělé dovednosti těch, kteří znají vinici po mnoho generací. Suchá vína vyrobená z VDP.GROSSE LAGE se nazývají VDP.GROSSES GEWÄCHS a poznáte je podle loga GG na lahvi. 


Parametry vína


Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha Wehlener Sonnenuhr VDP.Grosse Lage
Půda Kamenitá, mělká půda z modré břidlice
Obsah cukru polosuché
Druh vína bílé
Odrůda Riesling
Řada VDP.Grosse Lage
Ročník 2021
Styl polosuché, elegantní, minerální, sofistikovaný
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2030

Podobné produkty