Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Chateau Musar White 2017

Kód: 197015-2017 EAN:
Skladem
1049,00 Kč

Víno má ve sklenici zlatavě žlutou barvu s citronově žlutými odlesky. Na nose je jemně sudové, bohatě citrusové s doteky medu a včelí plástve. V ústech má půvabnou hladkou texturu, je bohatě strukturované s harmonickou kyselinou, která bude dodávat vínu mladistvý ráz ještě hodně dlouho. Nad sladce-ovocně-krémovou dlouhou dochutí se člověk doslova rozplývá.

Ideální teplota ke konzumaci: 12-13 °C

Optimální doba zrání: do roku 2032
Výrobce Chateau Musar
Země původu Libanon
Vinařský region údolí Bekaa
Poloha vinice se starou révou na úpatí pohoří Libanon
Půda hluboká jílovito-štěrkovo-kamenitá s vápencovým podložím
Druh vína bílé

Chateau Musar White 2017


Vinifikace

Musar White je kupáží dvou autochtonních bílých pravokořenných odrůd Merwah a Obaideh. Obaideh se pěstuje na úpatí masivu Anti-Lebanon na kamenitém křídovém podloží, zatímco vinice s odrůdou Merwah se nacházejí na protějších kopcích pohoří Lebanon na vápenitém podloží. Obě vinice jsou přibližně ve výšce 1400 m n.m. Víno se nejdříve vinifikuje 9 měsíců ve francouzských dubových sudech. Zhruba po roce dochází k mísení vín a lahvování a dalších 6 let víno čeká ve sklepích, než jde do prodeje. Svůj pravý potenciál začíná víno ukazovat až po deseti letech zrání. Často je přirovnáváno k velkým vínům z oblasti Pessac Léognan v Bordeaux.

Obecné informace

Libanon má v pěstování vinné révy více než 6000 let starou tradici. Víno zde pěstovali již staří Féničané, kteří révu odtud šířili do celé Evropy. Současný vinařský průmysl v Libanonu se soustředí především do slavného údolí Bekaa mezi pohořím Libanon a masívem Anti-Libanon. Charakterizují ho krátké zimy se sněhovými srážkami, dlouhá horká léta, chladné noci a mlhavá rána. Spolu s dokonalou půdou to z údolí činí ideální oblast pro pěstování révy, která v tomto čistém horském prostředí dokonale prospívá, aniž by vyžadovala jakékoliv zásahy. Vinice v Libanonu se nachází nadmořských výškách mezi 900-1700 m. Ch. Musar se věnuje pěstování jen několika málo odrůd, z nichž produkuje tři řady vín: Château Musar, Hochar Pére et Fils a Musar Jeune


Parametry vína


Výrobce Chateau Musar
Země původu Libanon
Vinařský region údolí Bekaa
Poloha vinice se starou révou na úpatí pohoří Libanon
Půda hluboká jílovito-štěrkovo-kamenitá s vápencovým podložím
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Obaideh, Merwah
Řada Ch. Musar
Ročník 2012
Styl plné, elegantní, hladké, strukturované, ovocné, s doteky sudu a toustu,
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2032
Dárkové balení -

Podobné produkty