Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Yarden Heightswine 2019

Kód: 100035-2019 EAN:
Skladem
799,00 Kč

Ve vůni jsou cítit zralá jablka, hrušky, citrusy a tropické ovoce s divokými květinami. Intenzivní, vrstevnaté, sladké s bohatým, dlouhým a komplexním závěrem.

Ideální teplota ke konzumaci: 6-8 °C

Optimální doba zrání: 2027
Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Severní Golany
Poloha vinice ve vyšších polohách Severních Golan
Půda štěrková s podložím sopečného původu - čedič a tuf
Druh vína bílé

Yarden Heightswine 2019


Vinifikace

Yarden Heightswine se vyrábí z odrůdy Gewürztraminer, která se pěstuje v severní části Golanských výšin. Réva o průměrném stáří kolem 20 let zde roste na štěrkové půdě s podkladem sopečného původu (čediče a tufy). Během vegetačního období je ošetřována a odlisťována ručně. Sklízí se velmi pozdě. Vyzrálé až přezrálé hrozny se vcelku přemístí do vinařství, kde se zchladí na teplotu -12 °C po dobu jednoho měsíce. Ještě zmrzlé se celé hrozny jemně lisují, aby se postupně získala koncentrovaná a bohatá šťáva s velmi vysokým obsahem cukru. Následná fermentace probíhá pozvolna po dobu několika měsíců.   

Obecné informace

Nikde jinde v Izraeli nenajdeme tak ideální podmínky pro pěstování vína jako na Golanech. Golanské výšiny se vyznačují rozmanitostí půdních typů, jak ve vztahu k nadmořské výšce a složení, tak k vlastnostem. Rozkládají se v nadmořské výšce od 400 m n.m. v jižní části až po 1 200 m n.m. na severu. Vyskytuje se zde dobře odvodněná, provzdušněná bazaltická půda bohatá na minerály, stejně jako i těžší a hlubší půdy s vyšším obsahem jílu. Počasí je na Golanských výšinách ideální. Klasické středozemní klima přináší chladné a vlhké zimy a teplá a suchá léta, avšak s výraznými rozdíly mezi denní a noční teplotou. Severní Golany, které jsou položeny ve vyšší nadmořské výšce a kde v zimě sněží, jsou optimální pro odrůdy, které mají rády chladnější klima, například Chardonnay a Pinot Noir. Střední Golany, kde jsou teploty mírnější, jsou vhodné pro plnější červené odrůdy jako Cabernet Sauvignon a Syrah. Slunné jižní Golany pomáhají rozvíjet intenzivní charakter vínům jako je třeba Muscat.


Parametry vína


Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Severní Golany
Poloha vinice ve vyšších polohách Severních Golan
Půda štěrková s podložím sopečného původu - čedič a tuf
Druh vína bílé
Obsah cukru sladké
Odrůda Gewürztraminer
Řada Yarden
Ročník 2019
Styl delikátní, ovocné, hladké, koncentrované
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 375 ml
Archivace do 2027
Dárkové baleni ano

Podobné produkty