Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Dr. L Riesling trocken Mosel QbA 2023

Kód: 300020-2023 EAN:
Skladem
279,00 Kč

Riesling světle žluté barvy se zelenými odlesky se prezentuje čistou ovocnou vůní citrusových plodů, zralých jablek a bílé broskve, doplněnou jemnou minerální stopou. V chuti se harmonicky snoubí pikantní a živé kyselinky s příjemně měkkou texturou a dobrou strukturou. Závěr je šťavnatý, harmonický se středně dlouhou perzistencí.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-11 °C

Optimální doba zrání: do roku 2027
Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha klasické břidlicové vinice regionu Mosel
Půda modrá břidlice
Druh vína bílé

Dr. L Riesling trocken Mosel QbA 2023


Vinifikace

Hrozny používané k produkci Dr. L pocházejí výhradně z klasických břidličnatých vinic regionu Mosel. Réva je v průměru stará 30 let, sběr probíhá výhradně ručně v druhé polovině září a sklizené hrozny se následně šetrně přepraví do vinařství. Zemědělství bez chemie je samozřejmostí. Harmonický ryzlink vyžaduje náročnou péči o vinice, plně zralé, 100% zdravé ovoce (bez botrytidy); dlouhou dobu zrání, aby se chutě vyvinuly a kyselost změkčila a samozřejmě pečlivou sklepní práci. Vylisovaná šťáva se stabilizuje a následuje fermentace, která probíhá při kontrolované teplotě. Fermentace a zrání všech ryzlinků z řady Dr. L probíhá ve velkých neutrálních dubových sudech (1 000 až 3 000 litrů) za použití vlastních kvasinek a zrají minimálně 6 měsíců na kalech.

 

Obecné informace

TROCKEN | FEINHERB | FRUCHTIG
Řada Dr. L - nejúspěšnější vinná řada německého vinařského průmyslu


Vína z řady Dr. L jsou nejúpěšnější z celkového německého vinařského průmyslu, vína ztělesňují elegantní a pikantní styl klasického moselského ryzlinku a zároveň nabízí výborný výkon cena/kvalita. Jsou osvěžující a ovocná, jemným minerálním dotekem, který je pro kvalitní vína z Mosely zcela typický. 


Parametry vína


Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha klasické břidlicové vinice regionu Mosel
Půda modrá břidlice
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Riesling
Řada Dr. L
Ročník 2023
Styl suché, ovocné, svěží
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2027
Dárkové balení -

Podobné produkty