Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Pere Mata Reserva Familia 2018 D.O. Cava

Kód: 500855-2018 EAN:
Skladem
499,00 Kč

Barva je slámově zlatá, perlení středně intenzivní vynášející ze skleničky zprvu čisté citrusové aroma a postupně i květinové vůně, mineralitu a sladké pečivo. V ústech jsou bublinky velmi jemné, hezky harmonizující s tóny pomerančového likéru, čajových sušenek a všudypřítomnou mineralitou. V dochuti převažuje chlebovinka s náznakem oříšků a pečeného toustu.

Ideální teplota ke konzumaci: 10-12 °C

Optimální doba zrání: do roku 2026
Výrobce Pere Mata
Země původu Španělsko
Vinařský region Penedés
Poloha mírně zvlněné vinice v okolí Sant Sadurní d'Anoia
Půda jílovito-vápenitá
Druh vína šumivé

Pere Mata Reserva Familia 2018 D.O. Cava


Vinifikace

Pere Mata je kvalitou a dokonalostí téměř posedlý, a proto taky na svá vína používá mošt nejvyšší kvality, získaný jen velmi měkkým lisováním. Jelikož je přesvědčen o důležitosti dlouhého ležení na kalech, jsou prakticky všechny jeho Cavy produkovány jako ročníkové a minimálně v kategorii Reserva. To podle pravidel pro výrobu Cavy znamená nejméně 15 měsíců ležení na kalech. V Pereho podání je to většinou 24 měsíců a více. Základní víno na tuto Reservu je vinifikováno v nerezu, ale před druhotnou fermentací v lahvi je doplněno 20 % rezervního vína z předchozího roku, které bylo uchováno v dubovém sudu. Víno tak získává zcela jiný rozměr a komplexitu, která se velmi přibližuje vínům z Champagne. Doba ležení na kalech – 4 roky.

Obecné informace

Ačkoliv se šumivé víno vyráběné tradiční metodou s označením Cava může vyrábět takřka po celém Španělsku, nejpříhodnější podmínky pro jeho produkci jsou v regionu Penedés v Katalánsku, jen pár kilometrů západně od Barcelony. Na svých 5 hektarech vinic pěstuje Pere výhradně tradiční odrůdy Xarel-lo, Macabeo, Parellada a Trepat, které podle něj jako jediné dokáží správně vystihnout terroir této oblasti. Nesnaží se vyrobit Champagne v Penedés, ale usiluje o naprosto autentický produkt, který bude mít čistotu a eleganci podobnou Champagne. Většina keřů má stáří mezi 30–40 lety, což na zdejších jílovito-vápenitých půdách zajišťuje moštu dostatečnou koncentraci. Všechny vinice jsou od roku 2007 obhospodařovány čistě organicky.


Parametry vína


Výrobce Pere Mata
Země původu Španělsko
Vinařský region Penedés
Poloha mírně zvlněné vinice v okolí Sant Sadurní d'Anoia
Půda jílovito-vápenitá
Druh vína šumivé
Obsah cukru suché
Odrůda Macabeo, Xarel-lo, Parellada
Řada Gran Reserva
Ročník 2018
Styl strukturované, komplexní, ovocné, minerální
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2026
Dárkové balení -

Podobné produkty