Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Mount Hermon White 2021

Kód: 100001-2021 EAN:
Skladem
399,00 Kč

Světle slámově žluté. Vyvážená kombinace tónů tropického ovoce, melounu, citrusových plodů, broskve a zeleného jablka. Komplexní chuť. Víno je středně plné, čisté a jasné v závěru, textuře a chuti.

Ideální teplota ke konzumaci: 7-9 °C

Optimální doba zrání: do roku 2026
Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Severní Golany
Poloha chladné polohy v nadmořské výšce 800-1200 m.
Půda štěrk na sopečném podkladu tvořeném čedičem a tufy
Obsah cukru suché

Mount Hermon White 2021


Vinifikace

Hermon White se vyrábí v oblasti severních Golan jako směs tradičních odrůd Chardonay, Sauvignon Blanc s malým množstvím odrůdy Semillon a Viognier. Keře révy o stáří kolem 20 let rostou na štěrkové půdě s podkladem sopečného původu (čediče a tufy). Réva je během vegetačního období ošetřována a odlisťována ručně, selektivní sklizeň je samozřejmostí.  Kvašení probíhá za studena v nerezových kádích, kde víno zraje 3-5 měsíců a umožňuje tak zachování jeho ovocného charakteru. Golan Hights Winery neprodukuje žádná základní vína a ačkoliv toto víno z řady Hermon bychom mohli označit za jedno z pěti „Entry-Level-Wines“, bude to spíše z pohledu ceny nikoliv kvality.

Obecné informace

Nikde jinde v Izraeli nenajdeme tak ideální podmínky pro pěstování vína jako na Golanech. Golanské výšiny se vyznačují rozmanitostí půdních typů, jak ve vztahu k nadmořské výšce a složení, tak k vlastnostem. Rozkládají se v nadmořské výšce od 400 m n.m. v jižní části až po 1 200 m n.m. na severu. Vyskytuje se zde dobře odvodněná, provzdušněná bazaltická půda bohatá na minerály, stejně jako i těžší a hlubší půdy s vyšším obsahem jílu. Počasí je na Golanských výšinách ideální. Klasické středozemní klima přináší chladné a vlhké zimy a teplá a suchá léta, avšak s výraznými rozdíly mezi denní a noční teplotou. Severní Golany, které jsou položeny ve vyšší nadmořské výšce a kde v zimě sněží, jsou optimální pro odrůdy, které mají rády chladnější klima, například Chardonnay a Pinot Noir. Střední Golany, kde jsou teploty mírnější, jsou vhodné pro plnější červené odrůdy jako Cabernet Sauvignon a Syrah. Slunné jižní Golany pomáhají rozvíjet intenzivní charakter vínům jako je třeba Muscat.


Parametry vína


Výrobce Golan Heights Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Severní Golany
Poloha chladné polohy v nadmořské výšce 800-1200 m.
Půda štěrk na sopečném podkladu tvořeném čedičem a tufy
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Chardonnay, Sauvignon Blanc, Semillon, Viognier
Řada Mount Hermon
Ročník 2021
Styl lehké, svěží, příjemné, aromatické, květinové
Hodnocení Barika 90 bodů
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2026
Dárkové balení -

Podobné produkty