Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Monte Zovo Pinot Grigio delle Venezie DOC 2022

Kód: 400122-2022 EAN:
Skladem
219,00 Kč

Slámově žlutá barva. Má jemnou vůni připomínající čerstvé ovoce, jako jsou broskve, jablka a ananas. Ovocné vůně jsou doprovázeny buketem žlutých květů. V chuti je příjemné, svěží a živé, s příjemnou pikantností.

Ideální teplota ke konzumaci: 10-12 °C

Optimální doba zrání: do roku 2025 
Výrobce Monte Zovo
Země původu Itálie
Vinařský region Veneto
Poloha polohy okolo obce Caprino Veronese
Půda štěrková s morénovými nánosy
Druh vína bílé

Monte Zovo Pinot Grigio delle Venezie DOC 2022


Vinifikace

Hrozny pochází z blízkého okolí vinařství v Caprino Veronese, z nadmořské výšky mezi 250-350 m n.m., z révy staré 15-20 let. Podloží je tvořeno štěrkovými morénovými nánosy. Sklízí se hned začátkem září. Hrozny se odzrní, měkce vylisují a následně fermentují při nízkých teplotách v nerezových nádobách bez přístupu vzduchu, pro zachování svěžesti, čistoty
a odrůdovosti. Před lahvováním zůstává víno 6 měsíců na jemných kvasničných kalech, aby získalo stabilitu, kulatost a
harmonii.

Obecné informace

Vinařství Monte Zovo vlastní celkem 140 ha vinic ve 4 lokalitách. Všechny vinohrady jsou obhospodařovány čistě organicky. Samotné vinařství se nachází východně od jezera Garda u obce Caprino Veronese v oblasti Bardolino. Severně od této obce, na jihozápadně orientovaných úbočích Monte Cimo pod obcí Spiazzi, se rozhodli vysadit také vinice s odrůdami Pinot Noir, Müller-Thurgau a Sauvignon. Vinice jsou zde v nadmořských výškách okolo 800 m, což těmto odrůdám velmi svědčí. Další vinohrady a sklep Tenuta Le Civaie mají v Sirmione na jižním břehu jezera Garda, odkud pochází jejich slavná Lugana. Poslední lokalitou je Tenuta di Tregnago ve stejnojmenné obci v regionu Valpolicella s vinicemi v ideálních nadmořských výškách mezi 350-600 m. Toto rozmístění jim umožňuje vyrábět velmi rozdílné styly vín z nejoblíbenějších oblastí tohoto kraje. 


Parametry vína


Výrobce Monte Zovo
Země původu Itálie
Vinařský region Veneto
Poloha polohy okolo obce Caprino Veronese
Půda štěrková s morénovými nánosy
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Pinot Grigio
Ročník 2022
Styl ovocné, svěží, lehké, šťavnaté
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2025

Podobné produkty