Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

La Farra Prosecco Spumante Superiore CRU Millesimato DOCG Extra Dry

Kód: 400003-RIVE-EXTRA D. EAN:
Skladem
419,00 Kč

Lehká mineralita a jemná chuť ovoce na patře. Jablko, mandarinka, trocha grepů. Velmi jemná perláž. Sametové se suchým koncem. Šťavnaté, osobité a dlouhé. To je Prosecco Cru z vinice „Rive di Farra di Soligo“!

Ideální teplota ke konzumaci: 7-9°C

Optimální doba zrání: do 2026
Výrobce La Farra
Země původu Itálie
Vinařský region Veneto
Poloha Cru Rive di Farra di Soligo
Půda smíšené složení slínu, jílovitých vápenců
Obsah cukru polosuché

La Farra Prosecco Spumante Superiore CRU Millesimato DOCG Extra Dry


Vinifikace

Toto víno se vyrábí z takzvaných hroznů „Cru“ pocházejících z vinic „Rive dei Nardi“ na vysokých kopcích Farra di Soligo a kultivovaných přímo firmou La Farra. Hustota výsadby je 3700 rostlin na hektar, půda je jílovito-vápenitá. Pomalá fermentace hroznů bez třapin, která trvá zhruba 15 dní, za kontrolované teploty 18°C, je doplněna jemným lisováním. Následně je vinný mošt uchováván za nízké teploty ve speciálních nerezových tancích. Druhotná fermentace šumivého vína probíhá metodou Charmat 25-30 dní v tlakových tancích, při kontrolované teplotě 16-18 °C a poté se nechává 2-3 měsíce zrát na kalech.

Obecné informace

Ne každý je obeznámen s tím, že Prosecco je původně jen místní název odrůdy Glera, která se odedávna pěstuje ve Venetu, resp. v provincii Treviso. Zejména v zahraničí je široce rozšířen názor, že Prosecco je synonymem pro šumivé víno nebo všeobecným označením pro italská šumivá vína. Dnes se jedná o označení stylu a původu vína, kde musí být odrůda Glera zastoupena alespoň z 85% a musí pocházet z přesně vymezené pěstitelské oblasti v regionech Veneto a Friuli. Srdce této oblasti se rozkládá podél pahorkatiny mezi Trevisem a obcemi Conegliano a Valdobbiadene a pochází-li Prosecco odtud, může se zařadit mezi nejvyšší kategorii italských vín nesoucí označení DOCG. Jen oblast produkce vín kategorie DOCG v katastru 15 obcí má cca 9000 ha a více než 1000 producentů.


Parametry vína


Výrobce La Farra
Země původu Itálie
Vinařský region Veneto
Poloha Cru Rive di Farra di Soligo
Půda smíšené složení slínu, jílovitých vápenců
Obsah cukru polosuché
Druh vína šumivé
Odrůda Glera
Řada Cru Rive di Farra di Soligo
Ročník 2022
Styl suché, svěží, ovocné, minerální, sofostikované, jemně perlivé
Velikost lahve do 2026
Archivace přírodní korek

Podobné produkty