Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Galil Mountain Label White 2020

Kód: 100100-2020 EAN:
Skladem
399,00 Kč

Jemná slámově žlutá barva. Víno s bohatým aroma zralých hruček, zelených jablek a melounu, doplněno jemnými nuancemi meruňky a čerstvého citronového oleje. V chuti je příjemé, vyvážené, s lahodnou kyselinou. Opět čisté tóny žlutého ovoce a citrusovích květů. V těle je elegantní a štíhlé se sametovou texturou. Dlouhý a elegantně ovocný závěr.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-10 °C

Optimální doba zrání: do roku 2025
Výrobce Galil Mountain Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Horní Galilea
Poloha vinice v nadmořských výškách 650-700 m, v okolí kibucu Yiron
Půda půda sopečného původu s obsahem jílu a vápence
Druh vína bílé

Galil Mountain Label White 2020


Vinifikace

Réva o průměrném stáří 10 let roste ve vyšších nadmořských výškách a skvěle prospívá v půdě vulkanického původu bohaté na jíl a vápenec. Po sklizni se víno fermentuje 7 - 14 dní v tancích z nerezové oceli, následuje malolaktická fermentace a půlroční zrání rovněž v nerezu pro zachování ovocného charakteru.

Obecné informace

Kvalita vína se odvíjí od kvality vinic, a ta je dána souhrou několika faktorů: způsob pěstování, klima, srážky, topografie, půdní typ a směr proudění vzduchu. Každý z těchto faktorů zásadně ovlivňuje výsledný produkt. Vinice se nachází v nadmořských výškách od 420 do 700 metrů nad mořem a díky tomu každá z nich vykazuje řadu specifických vlastností. Klima této oblasti je charakterizováno teplými léty a chladnými zimami, což vytváří ideální podmínky pro pěstování révy vinné. Nadmořská výška spolu s výraznějšími rozdíly mezi denní a noční teplotou také přispívá k zachování živé kyseliny a svěžesti v hroznech a zároveň k rozvoji složité chuti a aromatických složek. Vinařství se aktivně věnuje trvale udržitelnému zemědělství, včetně využití solární energie, recyklace odpadu a vyloučení chemických zásahů. Tato kombinace přírodní jedinečnosti a vytrvalého úsilí z něj činí místo, kde se kvalita vína prolíná s láskou k přírodě a společenskou odpovědností.


Parametry vína


Výrobce Galil Mountain Winery
Země původu Izrael
Vinařský region Horní Galilea
Poloha vinice v nadmořských výškách 650-700 m, v okolí kibucu Yiron
Půda půda sopečného původu s obsahem jílu a vápence
Druh vína bílé
Obsah cukru suché
Odrůda Viognier, Sauvignon blanc
Řada Galil Mountain
Ročník 2020
Styl minerální, kořenité, strukturované, aromatické
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2025
Dárkové balení -

Podobné produkty