Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Fritz Wieninger Wiener Gemischter Satz DAC 2019

Kód: 200141-2019 EAN:
Skladem
379,00 Kč

Světlá zelenožlutá barva. Jemná vůně mirabelky a ringle, náznak květového medu, nádech grapefruitu. Chuťový projev je středně komplexní se šťavnatými nuancemi peckovin a rafinovanou strukturou kyselin, které jsou živé a elegantní. Zejména jako mladé víno je velmi příjemné svou kořenitostí a texturou. Exotický projev vysoce zralých odrůd je dokonale doplněn svěžestí a živostí hroznů později dozrávajících.

Ideální teplota ke konzumaci: 11-13 °C

Optimální doba zrání: do roku 2026
Výrobce Weingut Fritz Wieninger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wien
Poloha Bisamberg a Nussberg
Půda půda písčitá na vápencovém podloží
Obsah cukru suché

Fritz Wieninger Wiener Gemischter Satz DAC 2019


Vinifikace

Gemischter Satz DAC - vídeňská klasika, která se dočkala slavného návratu, jež Fritz významně inicioval. Víno vyrobené z různých odrůd révy vinné, které na vinici rostou pestře promíchány a následně jsou také společně sklizeny a vinifikovány. Tyto smísené vinice má Wieninger na viničních tratích Bisambergu a také na kopci Nussberg. Hrozny musí být směsí minimálně tří různých odrůd, které byly sklizeny společně. Bílé hrozny byly macerovány po dobu tří hodin a poté byly smíchány a šetrně vylisovány. Mošt se lehce přefiltruje, zchladí a za použití vlastních přírodních kvasinek se postupně prokváší v nerezovém tanku, aby se co nejvíce zvýraznil jeho aromatický charakter a podtrhl se výjimečný projev terroir. Víno leží až do jara na jemných kvasničných kalech. Pak dochází k blendování obou poloh a lahvování.

Obecné informace

Vinice v rakouském hlavním městě hrají důležitou kulturní i hospodářskou roli. Nabídka vín je poměrně rozmanitá, od Wiener Gemischter Satz DAC, Grüner Veltliner a Riesling, přes Pinot Blanc a Chardonnay, až po vynikající červená vína. Většina vinařství provozuje i tzv. Heurigen, romantické vinárny, které jsou místními i turisty velice oblíbené. Od pozdního jara do podzimu jsou hojně navštěvované i tzv. Buschenschänke, drobná občerstvení s rozlévaným vínem rozesetá po okolí, kde si každý může na chvíli zpříjemnit cyklovýlet či procházku vinicemi. Na území vinařského regionu Wien je celkem 582 ha viničních ploch, které jsou obhospodařovány 134 vinařstvími. Většina vinic se nachází na kopcích při západním okraji Vídně, avšak některé lze najít i blíže centru města, pohlcené zástavbou. 84 % produkce zde zaujímají bílá vína.


Parametry vína


Výrobce Weingut Fritz Wieninger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wien
Poloha Bisamberg a Nussberg
Půda půda písčitá na vápencovém podloží
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda mix
Řada Wiener Gebietswein
Ročník 2019
Styl hladké, komplexní, plné, krémové
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2026

Podobné produkty