Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Dr. Loosen Riesling Erdener Treppchen Kabinett 2021

Kód: 300048-2021 EAN:
Skladem
429,00 Kč

Riesling z vinice Erdener Treppchen má světlou slámově žlutou barvu a průzračný vzhled. Jeho vůně je květinová s náznaky bílé broskve a citrusových plodů, doplněná jemnými minerálními tóny. V chuti dominují osvěžující citrusové tóny, jako je citron a grapefruit. Víno je suché a má živou kyselost, která dodává strukturu a eleganci. Jeho chuť je vyvážená s jemným minerálním charakterem a lehkým kořenitým nádechem, což činí toto Riesling víno z Erdener Treppchen výjimečným.

Ideální teplota ke konzumaci: 8-11 °C

Optimální doba zrání: do roku 2035
Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha Erdener Treppchen VDP.Grosse Laga
Půda červená břidlice bohatá na železo
Obsah cukru polosuché

Dr. Loosen Riesling Erdener Treppchen Kabinett 2021


Vinifikace

Vinice se rozprostírají na typické červené břidlicové půdě a víno je produkováno pod klasifikací německé asociace VDP jako VDP.GROSSE LAGE. Šetrná a ruční práce při sběru v druhé polovině září spolu s využitím klasické vinifikace ve velkých dubových sudech typu Fuder dává pravidelně vzniknout brilantnímu ryzlinku světového formátu v kategorii VDP.GROSSES GEWÄCHS. Suché ryzlinky této úrovně vyžadují náročnou péči o vinice. Plně zralé a 100% zdravé ovoce (bez botrytidy), dlouhou dobu zrání, aby se chutě vyvinuly a kyselost změkčila a samozřejmě pečlivé a exaktní sklepní práce. Všechny ryzlinky Dr. Loosena jsou fermentovány za použití vlastních kvasinek a leží minimálně 12 měsíců na kalech.

 

Obecné informace

VDP.GROSSE LAGE Erdener Treppchen: Tato vinice sousedí přímo s východní stranou vinice Prälat a je tak strmá, že před staletími byly do svahu zabudovány kamenné schody, aby se dělníci mohli lépe dostat k vinné révě. Jestliže vína z Wehlener Sonnenuhr působí jako ladné "baletky", ta z Treppchen připomínají svalnaté volnomyšlenkářské horolezce. Z červené břidlicové půdy bohaté na železo vznikají vína bohaté, pikantní a komplexní chuti s intenzivní minerální dochutí.
Nenapodobitelně reflektují jedinečný charakter polohy a skvělé dovednosti těch, kteří znají vinici po mnoho generací. Suchá vína vyrobená z VDP.GROSSE LAGE se nazývají VDP.GROSSES GEWÄCHS a poznáte je podle loga GG na lahvi. V Grossen Lagen zrají ta nejlepší vína s komplexní chutí, výrazným charakterem místa a zvláštním potenciálem zrání. Hrozny se sklízejí a třídí výhradně ručně.


Parametry vína


Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha Erdener Treppchen VDP.Grosse Laga
Půda červená břidlice bohatá na železo
Obsah cukru polosuché
Druh vína bílé
Odrůda Riesling
Řada VDP.Grosse Lage
Ročník 2021
Styl polosuché, elegantní, minerální, sofistikovaný
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2035

Podobné produkty