Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Dr. Loosen Riesling Blauschiefer trocken 2021

Kód: 300030-2021 EAN:
Skladem
399,00 Kč

Tento ryzlink pocházejicí z různých modro-břidlicových parcel střední Mosely se prezentuje jemně slámověžlutou barvou, čistou a zralou vůní zelených jablek, kiwi, žlutého melounu a broskve. Ovocnost je doprovázena tóny pazourku a sladce kořenitými podtóny. V chuti je opět cítit ovoce s příjemnou a osvěžujicí kyselinkou a s aroma zelených plodů. Textura je jemná a krémová, ale zároveň díky šťavnaté kyselině velmi živá. Finále je elegantní a ovocno-minerální s čistým a lehce pikantním závěrem.

Ideální teplota ke konzumaci: 9-11 °C

Optimální doba zrání: do roku 2026
Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha břidlicové polohy okolo obce Graach
Půda modrá břidlice
Obsah cukru suché

Dr. Loosen Riesling Blauschiefer trocken 2021


Vinifikace

Chce-li vinař vyrobit harmonický suchý ryzlink, vyžaduje to už od počátku náročnou péči o vinici. Sběr probíhá ručně v druhé polovině září. Sbírá se plně zralé a 100% zdravé ovoce (bez botritidy). Dlouhá doba zrání, aby se chutě vyvinuly a kyselost změkčila, je základem. K tomu samozřejmě pečlivé sklepní práce. Všechny suché ryzlinky Dr. Loosena jsou fermentovány, a také ponechány ke zrání ve velkých neutrálních dubových sudech (1 000 až 3 000 litrů), za použití vlastních kvasinek a minimálně 12 měsíců leží na kalech. 

 

Obecné informace

VDP Gutswein: Blauschiefer - Rotschiefer - Grauschiefer: Ernie Loosen vyrábí tzv. VDP Gutsweine výhradně z vlastních vinic, na třech druzích břidlice - červené, modré a šedé. Vůně těchto moselských ryzlinků je vždy čistá a minerální a evokuje plně zralé citrusové plody a kandované ovoce, s jemnou nuancí pazourku a dokonalou ovocnou aromatikou. Vše je zralé, okouzlující a voňavé, avšak nikoli obyčejné. Drsná půda strmých svahů se ve víně projevuje kamenitě-kořenitou chutí a zároveň kontrastuje s ovocnými a šťavnatými tóny do vyvážené kompozice. Všechno to do sebe skvěle zapadá. Vína této vinařské řady jsou moselské ryzlinky par excellence! V ústech cítíme vibrující napětí a hodně síly. Mosela se zde projevuje velkým ovocným šarmem, pikantní svěžestí a rozplývající se břidlicovou mineralitou. Vína jsou filigránská a lehkonohá a přitom tak hluboká a dlouhá. Tímto se vyznačuje celá řada suchých ryzlinků od Loosena - VDP.Gutswein. Toto jsou archetypy moselského ryzlinku v celé své kráse! 


Parametry vína


Výrobce Dr. Loosen
Země původu Německo
Vinařský region Mosel
Poloha břidlicové polohy okolo obce Graach
Půda modrá břidlice
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Riesling
Řada VDP.Gutswein
Ročník 2021
Styl suché, ovocné, svěží, minerální
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2026

Podobné produkty