Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Alzinger Riesling Loibenberg Smaragd 2019

Kód: 198112-2019 EAN:
Skladem
949,00 Kč

Jasná a zářivá žlutozelená barva. Ve vůni má víno výraznou mineralitu, žluté tropické ovoce podložené limetkou, pomerančovou kůru, nádech mučenky. Plné tělo s bohatou provázanou strukturou. Vrstevnaté, slané a dlouhé. Pěkný odraz terroir s velkým potenciálem ke zrání.

Ideální teplota ke konzumaci: 11-13 °C

Optimální doba zrání: do roku 2034
Výrobce Weingut Alzinger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wachau
Poloha Loibenberg
Půda primární hornina, spraš, štěrk
Obsah cukru suché

Alzinger Riesling Loibenberg Smaragd 2019


Vinifikace

Terasy Loibenbergu orientované na jih uchovávají slunce po celý den a jsou považovány za nejteplejší ve Wachau, avšak mezi terasami na úpatí svahu a posledními na vrcholu kopce je dobrých 200 výškových metrů. Tudíž i klima u vrcholu je citelně chladnější s výraznějšími rozdíly mezi denní a noční teplotou. Ryzlink rýnský roste v chudých a mělkých půdách, které podporují přísnější styl vína. Zásadní roli pro zajištění komplexity a trvanlivosti vína hraje vinifikace a zrání na kalech ve velkých dřevěných sudech typu Fuder, které poskytují vínu optimální prostředí. Takto jsou vinifikována všechna vína kategorie Smaragd. Kvasinky pocházející z vlastních vinic zaručují skutečně autentický projev odrůdy ve vztahu k místu původu. 

Obecné informace

Jméno Alzinger znamená preciznost a kvalitu

Vína Lea Alzingera vyprávý příběh o jejich ročníku a jejich původu. Doprovází a pozoruje svá vína a snaží se jim nabídnout nejlepší prostředí pro jejich rozvoj. Vinařství je interakcí přírodních podmínek a neustálého zaměření vinaře, aby se z každého vína stalo to nejautentičtější a zcela individuální. Práce ve sklepě je založena na snaze dostat do každé láhve rovnováhu dosaženou na vinici a specifické vlastnosti příslušných vinic. Geologické podmínky dané podložím (rula, břidlice, spraše, písek, žula, sopečné horniny) se liší tak výrazně jako i různé klimatické vlivy způsobené zmírňujícím účinkem Dunaje, teplým vzduchem z Panonské nížiny a chladnými větry z Waldviertelu.


Parametry vína


Výrobce Weingut Alzinger
Země původu Rakousko
Vinařský region Wachau
Poloha Loibenberg
Půda primární hornina, spraš, štěrk
Obsah cukru suché
Druh vína bílé
Odrůda Riesling
Řada Smaragd
Ročník 2019
Styl plné, minerální, ovocné
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2034

Podobné produkty