Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Pere Mata Trepat 2021 D.O. Cava

Kód: 500847-2021 EAN:
Skladem
389,00 Kč

Lehce růžová barva s měděnými odlesky, bohaté perlení s drobnými bublinkami, na nose svěží ovocné nuance jahod, brusinek, borůvek, ale také tymiánu s mírnou trpkostí, která této Cavě dodá na rafinovanosti. Závěr je se střední persistencí a ovocně-herbální. Výtečná kvalita se středomořským šarmem za super cenu.

Ideální teplota ke konzumaci: 11-12 °C

Optimální doba zrání: do roku 2025
Výrobce Pere Mata
Země původu Španělsko
Vinařský region Tarragona
Poloha rovinaté vinice s révou o stáří 30 let
Půda těžká, aluviální, s obsahem jílu a vápence
Druh vína šumivé růžové

Pere Mata Trepat 2021 D.O. Cava


Vinifikace

Pere Mata je kvalitou a dokonalostí téměř posedlý, a proto taky na svá vína používá mošt nejvyšší kvality, získaný jen velmi měkkým lisováním. Jelikož je přesvědčen o důležitosti dlouhého ležení na kalech, jsou prakticky všechny jeho Cavy produkovány jako ročníkové a minimálně v kategorii Reserva. To podle pravidel pro výrobu Cavy znamená nejméně 15 měsíců ležení na kalech. V Pereho podání je to většinou 24 měsíců a více. Trepat je poměrně málo známá červená odrůda, která se pěstuje hlavně v oblasti Tarragony v Katalánsku. Velmi se hodí právě na produkci růžové Cavy díky svému subtilnímu aroma červeného ovoce. Primární vinifikace probíhá částečně v betonu a částečně v nerezu s cílem zachytit maximální ovocnost odrůdy. Barva vína se získává takzvaným krvácením. Po sekundární fermentaci zraje víno na kalech 18 měsíců.

Obecné informace

Ačkoliv se šumivé víno vyráběné tradiční metodou s označením Cava může vyrábět takřka po celém Španělsku, nejpříhodnější podmínky pro jeho produkci jsou v regionu Penedés v Katalánsku, jen pár kilometrů západně od Barcelony. Na svých 5 hektarech vinic pěstuje Pere výhradně tradiční odrůdy Xarel-lo, Macabeo, Parellada a Trepat, které podle něj jako jediné dokáží správně vystihnout terroir této oblasti. Nesnaží se vyrobit Champagne v Penedés, ale usiluje o naprosto autentický produkt, který bude mít čistotu a eleganci podobnou Champagne. Většina keřů má stáří mezi 30–40 lety, což na zdejších jílovito-vápenitých půdách zajišťuje moštu dostatečnou koncentraci. Všechny vinice jsou od roku 2007 obhospodařovány čistě organicky.


Parametry vína


Výrobce Pere Mata
Země původu Španělsko
Vinařský region Tarragona
Poloha rovinaté vinice s révou o stáří 30 let
Půda těžká, aluviální, s obsahem jílu a vápence
Druh vína šumivé růžové
Obsah cukru suché
Odrůda Trepat
Řada Rosé
Ročník 2021
Styl středně plné, výraznější, ovocné, minerální
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2025

Podobné produkty