Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Villa Wolf Pinot Noir Rosé Pfalz QbA 2022

Kód: 300012-2022 EAN:
Vyprodáno
269,00 Kč

Světlá, lososově růžová barva. Svěží aroma s čistými tóny malin a jahod. Suché víno s jemnou ovocno-pinotovou zaobleností doplněné čerstvou kyselinkou. V chuti se projevují stejné tóny. Svěží a jasné, dobře vyjádřené na středním patře, elegantní a hedvábné. Středně dlouhý, čistý a svěže ovocný závěr. 

Ideální teplota ke konzumaci: 8-10 °C

Optimální doba zrání: do roku 2024
Výrobce Villa Wolf
Země původu Německo
Vinařský region Pfalz
Poloha Polohy s jiho-západní orientací okolo Wachenheim
Půda písčitá
Druh vína růžové

Villa Wolf Pinot Noir Rosé Pfalz QbA 2022


Vinifikace

Vinice s průměrným stářím 30 let se rozkládají na polohách s jiho-západní orientací okolo města Wachenheim v regionu Pfalz. Selektivní ruční sběr během prvních dvou týdnů v září a minimální stáří révy 30 let je pro sklepmistra Gebauera zásadním nárokem pro produkci čistých odrůdových vín. Pouze nejzdravější a plně zralé hrozny jsou předpokladem pro kvalitativně nadprůměrný mošt. Sklizené hrozny se šetrně
přepraví do vinařství, jsou jemně rozdrceny a macerovány po dobu 12-24 hodin při teplotě 10°C. Poté probíhá fermentace při kontrolované teplotě 18°C v nerezových tancích. Malolaktická fermentace startuje přirozeně a je dokončena v průběhu prosince ve velkých dřevěných sudech. 

Obecné informace

Jedinečné regionální klima středního Haardtu, půdy bohaté na minerály z vápence, čediče a pískovce a stáří vinné révy jsou stavebními kameny pro terroir zdejších poloh. Jejich význam pro výrobu vynikajících vín byl uznán již dávno: V roce 1828 vytvořila královská bavorská vláda klasifikaci vinic na základě majetkové daně, která je podobná systému Grand Cru v Burgundsku a ve které se vinice Villa Wolf nachází. Všechny burgundské odrůdy jsou vysazeny tak, aby byly chráněné okrajem lesa Mittelhaardt a v mírném klimatu v údolí Rýna tak prospívaly obzvláště dobře (spolu s fíky, mandlemi a jedlými kaštany). Právě zde v oblasti Pfalz bylo Rulandské šedé v 19. století uznáno jako odrůda vinné révy a bylo poprvé vinifikováno samostatně. Nicméně zdejší vinice nabízejí v první řadě ty nejlepší podmínky pro velké suché ryzlinky.


Parametry vína


Výrobce Villa Wolf
Země původu Německo
Vinařský region Pfalz
Poloha Polohy s jiho-západní orientací okolo Wachenheim
Půda písčitá
Druh vína růžové
Obsah cukru suché
Odrůda Pinot Noir
Řada Varietal
Ročník 2022
Styl ovocné, čisté, osvěžujicí, lehké
Uzávěr šroubový uzávěr
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2024
Dárkové balení -

Podobné produkty