Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Cave Cairanne Secret de Campane Vin de Pay Méditeranée Rosé 2022

Kód: 500602-2022 EAN:
Skladem
189,00 Kč

Lososová barva s oranžovými odlesky. Počáteční vůně jahod a malin se vyvíjí směrem k červeným bobulím. Svěží a jemné na patře, zakončené lehce kyselými tóny.

Ideální teplota ke konzumaci 9-11 °C

Optimální doba zrání: do roku 2024
Výrobce Cave de Cairanne
Země původu Francie
Vinařský region Côtes du Rhône
Poloha vinice na úpatí Mont Ventoux
Půda aluviální
Obsah cukru suché

Cave Cairanne Secret de Campane Vin de Pay Méditeranée Rosé 2022


Vinifikace

Toto Vin de Pays pochází z úpatí Mont Ventoux mezi městy Orange a Cairanne. Vinná réva je vysazena na aluviálních terasách řeky l'Aygues, dobře vystavených slunci. Cílem je vyrobit víno, které je plné ovoce, ale zároveň plné v chuti. 80 % hroznů je zpracováno metodou saignée, tzn. takzvaným krvácením neboli macerací barviva během lisování, což dodá vínu krásnou vůni čerstvého ovoce a 20 % hroznů se klasicky maceruje 12 hodin při pokojové teplotě. Tento mošt je po vylisování zdrojem plnější barvy a také chuti.

Obecné informace

Zdejší terroir je tvořen různorodými půdami, které se skládají z kamenitých prvků, jílovito-křídových, žlutých slínů, červených jílovitých a místy písčitých žil. Klimatické podmínky jsou originální a výjimečné díky velmi silnému větru mistral, který střídá období silně větrných dnů s obdobími relativního klidu. Výhodou pro výrobu vysoce kvalitních vín je na zdejších vinicích také rozdíl teplot mezi dnem a nocí. Tyto prvky vytvářejí jemnost a eleganci vín z Cairanne. Poměrně velký deficit srážek a slunečné klima s jižními, dobře odvodněnými svahy osázenými převážně starou révou, jsou dalšími faktory, které se výrazně odráží v dobré vyzrálosti hroznů, což umožňuje Cave de Cairanne vytvářet po léta skvělá vína. Výhody zdejšího terroir, jedinečnost klimatických podmínek, přísný výběr hroznů a hlavně umění hlavního enologa Denise Crespo jsou tajemstvím komplexnosti a vysoké kvality všech vín z Cave de Cairanne.


Parametry vína


Výrobce Cave de Cairanne
Země původu Francie
Vinařský region Côtes du Rhône
Poloha vinice na úpatí Mont Ventoux
Půda aluviální
Obsah cukru suché
Druh vína růžové
Odrůda Grenache 60 %, Carignan 10 %, Cinsault 30 %
Řada Secret de Campane Vin de Pays Mediteranée
Ročník 2022
Styl lehké, minerálně-slané, ovocné
Hodnocení Barika 89 bodů
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750 ml
Archivace do 2024

Podobné produkty