Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Boccantino Primitivo Rosato Salento IGT 2022

Kód: 400358-2022 EAN:
Vyprodáno
289,00 Kč

Velmi chutné a elegantní rosé, 100% Primitivo z jižní Itálie, oblast Apulie. Vůně jahod, mučenky, pomeranče a vodního melounu nás nutí snít o Salentu. Šťavnaté červené bobule na patře vyvážené nádechem minerality a kyselosti. Závěr je suchý, dlouhý a čistý. Hodí se skvěle jako aperitiv nebo se saláty či grilovanými pokrmy z ryb a bílého masa.

Ideální teplota ke konzumaci: 7 – 9°C.

Optimální doba zrání: do roku 2025.
Výrobce Boccantino
Země původu Itálie
Vinařský region Puglia
Poloha polohy v jížní části Salenta
Půda Terra Rossa
Obsah cukru polosuché

Boccantino Primitivo Rosato Salento IGT 2022


Vinifikace

Hrozny odrůdy Primitivo nejsou snadno použitelné pro růžovou vinifikaci kvůli intenzívním pigmentům ve slupkách bobulí. Avšak šikovný vinař dokáže tyto hrozny oblíbené modré odrůdy proměnit ve speciální růžové víno! Růžová vína z červených odrůd se vyrábějí technologií saignée (krvácení), kdy se při výrobě použije pouze polovina moštu -samotoku. Vína připomínají barvou kalifornská „blush wines“, tedy „červenající se vína“, a jsou unikátní v chuti.

Obecné informace

Boccantino vlastní cca 300 ha pozemků v regionech Abruzzo, Campania, Puglia, Sicily a Sardinia, z čehož je zhruba 80 % osázeno místními červenými odrůdami Primitivo, Negroamaro, Malvasia Nera a Susumaniello a 20 % odrůdami bílými, jako je Verdeca, Chardonnay, Malvasia Bianca a Fiano Minutolo. Jeho 60 – 90 let staré keře jsou vedeny tradičním systémem Alberello (na hlavu), což je historicky nejlepší systém pro přirozené vyrovnání se révy s horkem a suchem. Vedení vinařství odmítá výrobu těžkých, marmeládových a vysoce alkoholických vín, která za posledních 25 let vytořila nesprávný obraz červených vín ze Salenta. Každý rok potěší Boccantino konstantní kvalitou svých vín na vysoké úrovni.


Parametry vína


Výrobce Boccantino
Země původu Itálie
Vinařský region Puglia
Poloha polohy v jížní části Salenta
Půda Terra Rossa
Obsah cukru polosuché
Druh vína růžové
Odrůda Primitivo
Ročník 2022
Styl ovocné, čerstvé, osvěžujicí
Velikost lahve do 2025
Archivace přírodní korek

Podobné produkty