Nakupte přímo od dovozce! | Barika.cz

Monte Zovo Syrma Chiaretto di Bardolino DOC 2022

Kód: 400131-2022 EAN:
Skladem
349,00 Kč

Lososově růžová barva. Intenzivní, harmonický a jemný buket s květinovými tóny připomínajícími růže v kombinaci s granátovým jablkem a drobným červeným ovocem. Vyvážené, s příjemným pikantním nádechem.

Ideální teplota ke konzumaci: 10-12 °C

Optimální doba zrání: do roku 2025 
Výrobce Monte Zovo
Země původu Itálie
Vinařský region Veneto
Poloha polohy v nadmořských výškách okolo 800 m
Půda vápemec s podílem jílových minerálů
Druh vína růžové

Monte Zovo Syrma Chiaretto di Bardolino DOC 2022


Vinifikace

Hrozny pochází z relativně mladých vinic – 10-20 let – stejných jako na červené víno Caligo. Sklízí se dříve, zhruba mezi polovinou a koncem září, aby mělo víno větší svěžest a ovocnost. Sklizeň probíhá ručně s následnou selekcí ve vinařství. Hrozny se odzrní a dají do lisu, kde se postupně lisují a zároveň po dobu 10 hodin za studena lehce macerují. Mošt se nechá sedimentovat pro oddělení hrubých kalů a pak kvasí zhruba tři týdny v nerezových tancích. Před lahvováním setrvává 4 měsíce na jemných kalech.

Obecné informace

Vinařství Monte Zovo vlastní celkem 140 ha vinic ve 4 lokalitách. Všechny vinohrady jsou obhospodařovány čistě organicky. Samotné vinařství se nachází východně od jezera Garda u obce Caprino Veronese v oblasti Bardolino. Severně od této obce, na jihozápadně orientovaných úbočích Monte Cimo pod obcí Spiazzi, se rozhodli vysadit také vinice s odrůdami Pinot Noir, Müller-Thurgau a Sauvignon. Vinice jsou zde v nadmořských výškách okolo 800 m, což těmto odrůdám velmi svědčí. Další vinohrady a sklep Tenuta Le Civaie mají v Sirmione na jižním břehu jezera Garda, odkud pochází jejich slavná Lugana. Poslední lokalitou je Tenuta di Tregnago ve stejnojmenné obci v regionu Valpolicella s vinicemi v ideálních nadmořských výškách mezi 350-600 m. Toto rozmístění jim umožňuje vyrábět velmi rozdílné styly vín z nejoblíbenějších oblastí tohoto kraje. 


Parametry vína


Výrobce Monte Zovo
Země původu Itálie
Vinařský region Veneto
Poloha polohy v nadmořských výškách okolo 800 m
Půda vápemec s podílem jílových minerálů
Druh vína růžové
Obsah cukru suché
Odrůda Corvina 70%, Corvinone 20%, Rondinella 10%
Řada -
Ročník 2022
Styl ovocný, svěží, vyvážený, elegantní
Uzávěr přírodní korek
Velikost lahve 750ml
Archivace do 2025

Podobné produkty